Andrej Babiš: Ať jdou Hašek i Sobotka konečně do práce!

Andrej Babiš (ANO) poskytl Hospodářským novinám rozhovor o tom, jak jej před volbami lákala ČSSD na scestí, i o někdejším vztahu k Michalu Haškovi. Odpočívat v pokoji s bolavým kolínkem nenechal ani pana prezidenta Miloše Zemana.

Co si myslíte o Andreji Babišovi po volbách?

je to fajn chlap
uvidíme, ještě je furt moc brzo
to samé, co předtím - nevěřím mu ani nos mezi očima
že to má moc dobře spočítané
Děkujeme za Váš hlas.

Babiš: Sobotka i Hašek by konečně měli jít do práce

Babiš hned v úvodu rozhovoru pro Hospodářky řekl, že ví, že svým prohlášením výrazně podpořil Bohuslava Sobotku před Michalem Haškem. „Vždycky jsem kritizoval oba, ale pro nás je to tak, že Bohuslav Sobotka je předseda ČSSD," řekl a dodal, že jak Sobotka, tak Hašek by podle jeho názoru měli „jít konečně do práce".

Hašek zemědělství ani nerozumí

Ano v době, kdy byl Michal Hašek stínovým ministrem zemědělství, se s ním Babiš prý příliš kvůli podnikání profesně nestýkal. „Myslím, že pan Hašek zemědělství ani moc nerozumí," prohlásil Babiš. Na všechno důležité v tomto směru podle něj míval někdejší ministr zemědělství Miroslava Tomana (současného ministra zemědělství). 

Byl jsem lobbovaný ČSSD, ale kontakt jsem odmítl

Michal Hašek a jeho stoupenci se Babiše podle jeho vlastních slov pokoušeli také získat na svou stranu. Neúspěšně. Faktem však je, že o totéž se pokoušeli u Andreje Babiše také kamarádíčkové Bohuslava Sobotky. „Byl jsem nějakým způsobem lobbovaný, ale kontakt jsem odmítl," utnul rázně novinářské vyptávání redaktorů Hospodářek.

Zeman stále dává nějaké signály, a to není dobře

O techtle mechtle s Babišem se pokoušel také sám velký náčelník bolavé koleno Miloš Zeman, a to přes svého kancléře Vratislava Mynáře. Názor Andreje Babiše je, že Zeman povolební dění moc nedává.  „On se k tomu vyjadřuje, stále dává nějaké signály. Myslím, že to není úplně v pořádku," uvedl. 

Když Paroubkovi řekli, ať zaleze do díry, tak nezalezl. Já své podřízené poslouchám

Andrej Babiš samozřejmě neopomněl vyzdvihnout také volební kampaň Hnutí ANO 2011.  „Kdyby kampaň šla ještě dva týdny, tak jsme mohli být ještě lepší," prohlásil. Na kousavou poznámku, že americké agentuře, která mu dělala kampaň, vždycky chybí „dva týdny", neboť totéž tvrdil už Jiří Paroubek, jemuž dělali kampaň v roce 2006, však nesouhlasil: „Ale Paroubek je neposlouchal. Jemu kdyby řekli, ať zaleze do díry, tak by nezalezl. Ale Babiš poslouchá své podřízené. Babiš se jen naučil, že jedna a jedna jsou dvě, s tím si vystačí celý život," zakončil Andrej Babiš rozhovor.

Zdroj:

Parlamentní Listy

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont