Antonín Prachař

Odborník na dopravu Antonín Prachař

  • Absolvoval SPŠ stavební ve Zlíně, obor dopravní stavby
  • Získal titul Ing. na Vysoké škole dopravy a spojov v Žilině, obor stavební údržba a rekonstrukce tratí
  • 1987 – 1991: Antonín Prachař pracuje jako vedoucí údržby dopravy v Přerovských chemických závodech
  • 1992: Antonín Prachař zakládá firmu Omega servis spol., kde působí jako jednatel a společník (později zakládá také společnost Omega servis Holding).
  • 1995 –2011: Antonín Prachař působí ve Sdružení automobilových dopravců ČESMAD Bohemia (nejprve jako viceprezident pro dopravu, později jako člen představenstva a předseda komise pro přepravy nebezpečných věcí a nakonec jako viceprezident pro nákladní dopravu)
  • 2002 – 2004: Antonín Prachař působí jako poradce pro dopravu Poslanecké sněmovny PČR
  • 2014: Antonín Prachař se stává generálním ředitelem firmy Omega servis Holding

Antonín Prachař politik

Antonín Prachař vstupuje na politickou scénu roku 2012, kdy se stává členem hnutí ANO 2011. Hnutí ANO obsadilo ve volbách druhé místo a výrazně se tak podílelo na obsazení jednotlivých ministerstev. Jako odborník na dopravu se Antonín Prachař dostává na seznam kandidátu na ministra dopravy, odkud ho v lednu 2014 prezident Zeman jmenuje jako nejvhodnějšího. Jako nově jmenovaný ministr Prachař slibuje, že se vzdá své funkce ve firmě Omega servis Holding.

Antonín Prachař ministr dopravy

Antonín Prachař krátce po jmenování do funkce ministra dopravy představuje klíčové úkoly resortu. Za priority považuje napojení české infrastruktury na evropskou dálniční síť, modernizaci důležitých železničních uzlů a nastavení řádných kontrolních mechanismů v resortních organizacích. Nově jmenovaný ministr se chce také zabývat efektivní modernizací dálnice D1 a výstavbě silnice R35. Zaměřit se chce také na provoz a personální obsazení podřízené organizace Ředitelství silnic a dálnic. 

Antonín Prachař a kauzy

Kauza Jan Kubiš

Kritika se na ministra dopravy Antonína Prachaře snesla v souvislosti s nově jmenovaným šéfem Ředitelství silnic a dálnic Janem Kubišem. Ten sám rezignoval pouhé čtyři měsíce po jmenování do funkce. Odnesl si však odstupné ve výši pěti měsíčních platů. Byl to přitom Antonín Prachař, který při svém jmenování sliboval, že se tyto „zlaté padáky" za jeho působení rozdávat nebudou.

Kauza Miloslava Pošvářová

Miloslava Pošvárová pracovala jako šéfka kontroly kvality na Ředitelství silnic a dálnic. Za poměrně dramatických okolností však ŘSD v lednu 2014 opouští a následně se stává poradkyní ministra dopravy Antonína Prachaře. Po necelém měsíci však na vlastní žádost odchází. Antonín Prachař jí podle jejich slov pomluvil u ministryně spravedlnosti Válkové, před kterou ji obvinil z toho, že v době svého působení v ŘSD kradla.

Antonín Prachař je ženatý a má dva syny. Miluje horskou turistiku a jízdu na motorce.

Děkujeme za Váš hlas.

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont