Babiš hurikán! Už se ho snaží zbavit

Od zvolení nové vlády uplynulo jen pár měsíců, ale už teď je jasné, že Andrej Babiš není ani zdaleka závan čerstvého větřiku do české politiky, ale pořádný hurikán. A samozřejmě stálicím české politiky se to moc nelíbí...

Co říkáte na Babišovu čistku na ministerstvu financí?

Jen ať tam ten bordel vymete! 
Nezajímá mě ani politika, ani Babiš.
Je mi fuk, co Babiš dělá. Nesnáším ho.
Super. Nicméně korupce vždy byla a taky bude.
Nechápu, co mu na starých zaměstnancích vadilo...
Děkujeme za Váš hlas.

Čistka na ministerstvu financí

Andrej Babiš "své" ministerstvo financí řádně provětral. Skončila náměstkyně pro mezinárodní vztahy Eva Anderová, náměstek pro finanční trh Radek Urban, ředitel odboru Řízení a provozu ICT resortu Luděk Novotný, ředitel odboru Účetnictví a auditu Petr Plesnivý i ředitel odborů Bezpečnosti a krizového řízení Radomír Kopa. Babiš se zbavil také ředitele odboru Hospodaření s majetkem státu Igora Fojtíka. 

Copak asi Babiš chystá? To vrtá hlavou všem politikům i běžným smrtelníkům, co platí daně. "Změny mají zvýšit efektivitu řízení ministerstva a zlepšit práci úřadu," uvedl mluvčí ministerstva Radek Ležatka, který zatím odejit nebyl. Kdo mu tohle asi tak žere? Co za tím vším dooopravdy vězí, na co si Babiš chystá půdu? A kdo bude další? A především, kdo usedne na volné židle?

Velké změny

Sekce Finanční trh je nově sloučena se sekcí mezinárodních vztahů pod taktovkou právníka Martina Prose, kterého nominovala koaliční ČSSD. Pod Babiša pak nově spadá agenda strategických společností a investičních pobídek. Takže to vypadá, že Babiš se skutečně snaží dostát svému slovu a zlepšit situaci v České republice přilákáním silných investorů. Zrušení se dočkal odbor Kabinet ministra a místo něj bylo vytvořeno nové samostatné odděletní spadající do sekce Kabinet a řízení úřadu. Vymyslel to všechno Babiš sám, anebo mu to potichu nadiktovala armáda jeho mimotělních mozků?

Náhrady už jsou

Novými náměstky na ministerstvu financí se stali už v únoru Lukáš Wagenknecht (finance, audit a provoz), Simona Hornochová (daně) a Ondřej Závodský (dohled nad loteriemi a hospodaření s majetkem státu). V pondělí se také objevila informace, že ze své funkce odstoupil generální ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Miloslav Vaněk. Holt asi nueunesl Babišovo řádění a zalekl se nového řádu, který by mohl Babiš nastolit. Tento úřad povede do doby, než bude vybrán nový generální ředitel, náměstek Závodský.

Nechtějí Babiše vlastníka Agrofertu, nechtějí Babiše vlastníka médií, chtějí Babiše vůbec?

Nejdřív se fňukalo, protože Babiš skoupil několik médií, pak se fňuká, že Babiš nemůže být zároveň politik a vlastník Agrofertu. Nejvíc, zdá se, to vadí Bohuslavu Sobotkovi. Závidí mu snad, že má vyšší příjmy nebo dostatečnou mozkovou kapacitu na vedení ministerstva financí i Agrofertu zároveň? co vlastně všem vadí na tom, že Babiš má jiný zdroj obživy než státní kasu? Tím víc přece zůstane pro ostatní politiky!

Vlastník Agrofesrtu, mediální magnát nebo politik?

Ale teď vážně, jako skutečný problém se jeví spíše hromadění mediálního majetku než toho hmotného prostřednictvím Agrofertu. Na to se však poněkud pozapomnělo a teď se přetřásá Babiš politik vs. Babiš podnikatel. No není tohle ale úplně jedno? Lidi si ho zvolili jako podnikatele, takže jim to nevadí. Že by tu byl nějaký extrémní střet zájmů, to se nám taky nezdá. Vypadá to jednoduše na další záminku proč se pouštět do Babiše.

Sobotka si taky rýpnul

Zdá se, že Sobotka si jednoduše taky potřeboval do někoho kopnout, sotva Hašek a spol. přestali kopat do něj. Chudáček v tom prostě jen nechtěl být sám. každopádně už chápe, proč kopou teď, protože Babiš se rozhodl vymést z ministerstva financí roky staré smetí a nahradit jej novými lidmi. Otázka zní, za jak dlouho se z nich stane zkorumpované smetí taky. Každopádně staří známí jsou pryč, s kým teď proboha budeme tunelovat? Panika se šíří rychle. Kdo si kopne do Babiše jako další?

Zdroj:

Nekompromisně.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont