Blokové čištění ulic jako super kšeft pro odtahovky. Nejen v Brně

(Brno): Semtam čistit ulice se musí. Jako zamést listí, odpadky, v létě pokropit a tak. To celkem chápu. Co ale nepochopím, je blokové čištění ulic v Brně měsíc co měsíc. Jako by tady parkování v centru nebylo dobrodrůžo samo o sobě.

Je podle vás každoměsíční čištění ulic v pohodě?

Jsem zastánce trestání vyloženě špatného parkování, ale toto je na mě trochu moc.
Jo, je to podle mě správné. Jen ať máme čisté město. Řidiči holt nemají do centra města vůbec jezdit!
Je to jenom kampaň na podporu odtahovek, městské policie a buzerace lidí. Kdyby radši umývali chodníky posrané od holubů a jiný nepořádek.
Dávám si na to pozor, takže mně se nic takového stát nemůže. Ostatní, ať si klidně platí, když jsou hloupí.
Je mi to celkem fuk.
Jednou za měsíc je málo!
Děkujeme za Váš hlas.

V praxi to znamená, že asi tak dva týdny před plánovanou "akcí" se na vaší ulici objeví značka zákazu stání a papírovou cedulkou, že ten a ten den je tady od osmi do čtyř zákaz parkování. A vám běda, když zapomenete, zaspíte, odjedete na dovolenou nebo vám nedejbože nejde nastartovat kára. A nebo taky běda vám, když o půlnoci při příjezdu nevidíte tu fakt blbě postavenou ceduli kdesi na konci ulice pod keřem a ještě otočenou na kolmo.

Kroužek v kalendáři a čtyři upomínky v mobilu

Protože jsem prozíravá žena a nějaké ty zkušenosti s problematikou čištění ulic se mi už podařilo nasbírat, každý měsíc si předpokládaný úterek (nevim, proč zrovna úterek) kroužkuju v kalendáři tak, jako to jiní dělají se dnem, kdy dostávají výplatu. Taky se to totiž vyplatí. Jdu tak sice o hodinu dřív do práce nebo pro jistotu parkuju na druhém konci města, ale aspoň bez pokuty.

Už minutu tady nesmíte parkovat

A pak už jenom po cestě, jako třeba zrovna dneska, v 8:01 (!) sleduju panáčky z Městské policie, jak si na vedlejší ulici fotí auta, která už tam minutu nemají co dělat. Z pozarohu vjíždí hned dvě odtahovky. Mám chuť si ty kokůtky taky vyfotit a postnout vám to sem, ale nakonec se rozhoduju věnovat se už tak dost nebezpečnému řízení. Počítám, že vzhledem k počtu stojících aut jen na Bezručově ulici si odtahovka přišla na dobrých třicet tisíc. Jenom asi na padesáti metrech.

Tomu říkám umět si počíhat na kořist. A pak, ať mi někdo říká, že z toho Městská policie nic nemá. Kdyby takhle pečlivě hlídali ulice i dalších 30 dní v měsíci, možná by mi ten feťák tehdy nevykradl auto na jednom z nejfrekventovanějších míst ve městě kvůli krabici žvýkaček.

A co vy, taky rádi platíte patnáct stovek za to, že vám odtáhnou auto o tři ulice dál? Ale berou tam karty!

 

Sledujte nás také na Facebooku!

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont