Brněnské ohňostroje Ignis Brunensis znají svého vítěze

O tom, že sociální krize může být veselá, nás přesvědčil řecký pyrotechnický tým Nanos Fireworks během včerejšího posledního soutěžního ohňostroje v rámci festivalu Brno, město uprostřed Evropy. Svým neotřelým nápadem a brilantně provedeným ohňostrojným uměním zaujali porotu a stali se tak absolutními vítězi 17. ročníku ohňostrojné show Ignis Brunensis.

Který tým ohňostrojné show Ignis Brunensis je vaším vítězem?

Česká republika (Theatrum Pyroboli)
Chorvatsko (Pirotehnika Mirhovec)
Rakousko (Feuerwerke Jost)
Řecko (NANOS FIREWORKS & SPECIAL EFFECTS)
Ohňostroje v Brně nesleduji.
Na přehradu chodím jen kvůli alkoholu, ohňostroje si ani nepamatuju.
Děkujeme za Váš hlas.

Květen a červen se nesou v Brně v duchu zábavy, oslav a akcí. Pravidelně se zde totiž koná festival Brno, město uprostřed Evropy. Ten přináší do největší moravské metropole bohatý program, který baví děti i dospělé. Letos se například v rámci oslav představili brněnští hasiči, kteří slaví 150 let od svého založení. Pozadu nezůstali ani policisti, kteří uspořádali Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jezdectví. V Brně se však můžete těšit na mnohem více, například na open-air divadelního představení Městského divadla Brno, na modely supervelkých měřítek parních lokomotiv, nebo na Špilberk food festival. Největším lákadlem festivalu Brno, město uprostřed Evropy ale stále zůstává soutěžní ohňostrojná show Ignis Brunensis.


Ohňostrojná podívaná oslaví příští rok plnoletost, v roce 2015 se totiž bude konat už 18. ročník. Podívaná to bude jistě velkolepá, ale teď si pojďme zrekapitulovat letošní 17. ohňostrojné klání. Zúčastnila se ho celkem čtyři družstva z evropských států - Česka, Chorvatska, Rakouska a Řecka.


Úvodní soutěžní pyrotechniku odpálilo domácí družstvo THEATRUM PYROBOLI, které se festivalu Ignis Brunensis pravidelně účastní (avšak doteď pouze nesoutěžně). Český tým připravil show s názvem Ohnivé duše II. A během ohňostrojné podívané předvedli, že český národ má opravdu ohnivé duše. Zběsilou smršť světel střídala ponurá atmosféra, vykreslená světly, které ozařovaly celou přehradu.

 

Vysoce nasazenou laťku českého družstva se pokusil zvednout pyrotechnický tým MIRNOVEC PIROTEHNIKA z Chorvatska. Ten předvedl živelnou show na motivy muzikálu Mamma mia a vzdal tak hold švédské skupině ABBA. Brněnská přehrada ožila divokými rytmy a barvami. Nejeden návštěvník si notoval společně s muzikou z reproduktorů a při písni Dancing queen se někteří rozhodli předvést také své taneční umy.


Na úspěch třetího soutěžního ohňostroje navázalo Rakousko, konkrétně tým FEUERWERKE JOST. O tom, že zapůsobí na brněnské publikum svědčil už název show: Naší vášní jsou vaše emoce. Střídání tradice (hudba Johanna Strausse) a moderny (Celine Dion) muselo vzbudit emoce i u největšího morouse. Barvičky, zlaté deště a grandiózní vyvrcholení, tak by se dal popsat rakouský ohňostroj.


A konečně závěr soutěžní části ohňostrojné show Ignis Brunensis patřil Řekům z pyrotechnické skupiny NANOS FIREWORKS & SPECIAL EFFECTS. Ti nezůstali pozadu oproti ostatním soutěžním týmům a svou zemi reprezentovali opravdu důstojně. Minimálně v očích poroty vyvolali ty největší emoce a stali se tak absolutními vítězi soutěžní části ohňostrojné show Ignis Brunensis. Teď ale předbíháme, pojďme si popsat, jak řecký ohňostroj vypadal. Show s názvem Sociální krize vyvolávala před samým začátkem řadu otazníků. Jak se dá téma sociální krize popsat ohňostrojem? Řecký tým měl ale svou jasnou představu a tu sdělil i návštěvníkům - sociální krize je jedna velká párty. Exploze barev, smajlíci vytvoření z pyrotechniky a zlaté deště uchvátili hlavně odbornou porotu. Veselou muziku střídaly vážná zamyšlení nad současným světem, pronášená angličtinou.


Soutěžní část ohňostrojné show Ignis Brunensis skončila. Jak už víme, cenu odborné poroty získali a absolutními vítězi se stali Řekové. Převzali tak vítěznou štafetu od švýcarského týmu SUGYP, který ohňostrojnou show vyhrál loni. Nakonec ale nikdo neodešel s prázdnou a vedlejší ceny si mezi sebe podělily zbývající soutěžní týmy:


Zvláštní cena primátora města Brna za design ohňostroje v úvodní povinné části: Theatrum Pyroboli (ČR)
Cena pro nejlepší scénografii: Pirotehnika Mimovec (Chorvatsko)
Nejlepší hudební doprovod: Feuerwerke Jost (Rakousko)


V soutěži Ignis Brunensis není poražených, jsou jen 4 týmy, které přišly pobavit diváky a předvést jim show, kterou ještě nikde jinde neviděli. A na to, kdo u diváků zabodoval nejvíce, si budeme muset ještě počkat. Vyhlášení vítěze divácké ceny se uskuteční 26. června. Do té doby můžete výsledek ovlivnit i vy a hlasovat pro svého vítěze 17. ročníku ohňostrojné show Ignis Brunensis.

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont