Česká církev už zase hrabe - chce vrátit i dvě vzácné madony. Co by na to řekl Papež?

Už je to zas tady. Česká církev se snaží nahrabat co nejvíc a z restitucí vytěžit vše, co jen půjde. Nyní tak žádá o vrácení dvou vzácných madon - Roudnické madony a Madony z Veveří, které jsou ve vlastnictví Národní galerie. Ta dosud obdržela celkem 34 žádostí o vydání 519 movitých věcí uměleckých povahy. Zatím však nic z toho nevydala a ani vydat nechce. To vše je však pouze začátek chtivosti české církve. A prý že "nepožádáš statku bližního svého".

Co říkáte vy na církevní restituce a českou církev?

Duka je nadutý blb, který se prostě jen potřebuje ukázat, jak umí okrást náš stát a ještě si při tom nahrabat do vlastní kapsy.
Co máte proti církevním restitucím? Vždyť církvi jen vrací to, co jim vzali. Mají na to právo.
No dobře, církev sice má na restituce právo, ale musí se chovat jako hyeny a snažit si prostě nahrabat za každou cenu co nejvíce?
Je mit o úplně fuk. Nějaký restituce mě nezajímají. A církev už vůbec ne.
Skutečně by mě zajímalo, co by na tuhle situaci řekl Papež František. Možná by ho o tom měl někdo informovat. Třeba Dukovi konenčně zatne tipec. 
Děkujeme za Váš hlas.

Je to celé velmi zajímavé, tyhle restituce. Vzpomeňme si na kardinála Miloslava Vlka, který v roce 1993 prohlásil, že církev si už nikdy nebude nárokovat nic víc, kromě dohodnutého. A kde jsme teď? Církev si pod vedením kardinála Dominika Duky nárokuje - a to pořádně! Jako by církevní hodnostáři nebyli už dostatečně ověnčeni zlatem a cennostmi a neměli už tak obrovské majetky. Do obyčejných vesnických kostelů se však z jejich bohatství dostane málo. A to zaručeně nebude lepší ani tehdy, když jim vrátíme vše, co požadují. Kde se topí církví nabyté peníze? Mimochodem, drahý Duka si už dělá zálusk i na Chrám sv. Víta!

Dobře, tak jim to vrátíme. Ale co s tím budou dělat?

Rozum zůstává stát nad absurdními požadavky. Co asi tak bude církev dělat s Chrámem sv. Víta a desítkami vzácných uměleckých děl? To jim nestačí, že chrám slouží lidem a že překrásná díla může vidět každý, kdo si zaplatí vstupné? A kde asi tak údajně nemajetná církev vezme peníze na údržbu desítek staveb, které si nárokuje? Celá záležitost s restitucemi je naprosto nedomyšlená a zmatečná. Dosud totiž neexistuje ani jednoznačný soupis toho, co má být vráceno. A dokumentace také často velmi pokulhává.

Čest a úctyhodnost?

Vzpomeňme si na nedávný případ, kdy řád sester Boromejek přišel sporně k půdě a okamžitě ji prodal. Zatímco si totiž Zeman kouří cigaretku, popíjí Bechera, souká ze sebe další svůj egocentrický proslov a vůbec neposlouchá ostatní, kteří dobře radí, že nad převáděním pozemků v rámci restitucí je potřeba zavést pořádný státní dohled, církev si mne ruce. Proč? Protože stíhá prodávat ještě než se Zeman probudí z alkoholového opojení. A vládu ještě pořád nemáme (opět Zemanova chyba), aby ho mohla nakopnout k aktivnějšímu jednání.

Kážou vodu, pijí víno

Co by na tohle všechno asi řekl Papež František, který se sám vzdává honosných oděvů, zlatých seslí, milovaného harleye i obrovského bytu v apoštolském paláci. Svou motorku hodlá Papež nechat vydražit a výdělek věnuje charitě. No není úžasný? Že by konečně zase Papež, který bude opravdu dělat to, co káže ostatním? Uvidíme, kam až hodlá zajít ve svém úsilí "polidštit" církev a co na to řeknou církevní papaláši.

Papež František učí křesťany, jak být křesťany - v Česku zatím neúspěšně

My v redakci Nekompromisně.cz Františkovi rozhodně fandíme! Ať už kvůli tomu, že se vzdává majetku, že dovoluje matkám kojení v kostele, že respektuje homosexuály, že místo kynutí posílá srdíčka, že slibuje nebe i nevěřícím anebo že se neštítí znetvořených a handicapovaných lidí a lidí vůbec. Milujeme ho za jeho lásku, pochopení, ochotu, skromnost, smysl pro humor a za jeho názory.

Papež František prý učí křesťany, jak být křesťany. No do Česka se jeho učení zřejmě ještě nedostalo. Anebo to u nás prostě nefunguje. Jak jinak si vysvětlit zběsilé hrabání majetku církví, to netuším.

Duko, doufáme, že to čteš a že tě aspoň bude hryzat svědomí, když už nic. Církevní hodnostáři, učte se od Papeže Františka. Každý člověk (ale hlavně vy) by si z něj měl vzít příklad. 

Zdroj:

Nekompromisně.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont