Česká televize už přišla o důvěryhodnost. Přijde i o Moravce?

Někteří redaktoři a reportéři České televize podali stížnost na počínání vedení České televize - prý protežovala stranu SPOZ a prezidenta Miloše Zemana. Jiní zase sepsali prohlášení, že vedení na ně žádný tlak nevyvíjelo. Mezi těmito byl i moderátor Václav Moravec. Teď uvažuje, že z ČT odejde.

Co si myslíte o situaci v České televizi?

Zas další český trapas, kterému se bude moct celý svět smát. Jako by nestačilo, že máme Zemana za prezidenta.
Hnus, kam se podíváš. Média jsou zmanipulovaná. I ten poslední mohykán, u kterého jsme aspoň mohli doufat, že je objektivní, se ukázal jako pěkná fraška.
Česká televize má být objektivní. Dobře, že redaktoři sepsali stížnost na její vedení. Jak bychom se jinak dozvěděli, že je tu něco špatně?
Česká televize nikdy objektivní nebyla, není a nebude. Kdo tomu věří, je idiot. Vždycky sloužila Hradu a vládě.
Nevěřím tomu, že by v České televizi došlo k nějakému pochybení, ale naprosto souhlasím s Moravcem. Veřejně prát špinavé prádlo je hloupost.
Děkujeme za Váš hlas.

Moravec přemýšlí, jestli chce pracovat v instituci, která není schopná řešit své problémy interně, ale má potřebu dohadovat se přes média. Petici, ve které je ovlivňování zpravodajství odmítáno, podle svého vyjádření pro idnes.cz, podepsal proto, aby nevypadal jako hlupák, který podléhá cenzuře a tlakům. Velmi ušlechtilá motivace. 

Kdo si stěžoval, nevíme

Jména těch, kteří si stěžují, nejsou známa. Prý se bojí, aby nebyli vyhozeni podobně jako jejich bývalý kolega Jakub Kalenský.

Moravcovi by připadalo zvláštní, pokud by tam byli podepsáni editoři a moderátoři. "Proč neprokázali občanskou odvahu, o jakou se pokouším já v OVM? A pokud měl šéfredaktor vadné připomínky, tak je neodmítli?" říká Moravec a staví se tak do jakési pozice jediného moderátora bojujícího za objektivní zpravodajství. Jeho objektivita však nebyla moc vidět v Předvolební superdebatě, kdy velmi výrazně znevýhodňoval Okamuru (ÚSVIT) a Sobotkovi (ČSSD) kladl pouze zdánlivě zapeklité otázky, na které bylo ve skutečnosti velmi snadné odpovědět (bůhví, jestli otázky nebyly v tomto případě známy Sobotkovi předem).

Zastrašování a výhružky

Sami autoři stížnosti se však brání proti nařčením, že vše řeší pouze přes média a nesnažili se bránit i dřív a jinak. Stěžovali si opakovaně řediteli zpravodajství i generálnímu řediteli. Jediné, čeho se však dočkali, bylo zastrašování a vyhrožování. 

Objektivní veřejnoprávní televize? Kdysi možná

Šéfredaktor zpravodajství Petr Mrzena myslí, že taková kauza snižuje důvěru v ČT. To nepochybně ano. Uvidíme, jak se bude celá věc vyvíjet. Nicméně, netušili jsme to už dávno, že ČT neslouží veřejnosti, jak by měla, ale vládě a Hradu? Nebyla by to první a poslední instituce, která byla zneužita a která zapomněla na své poslání. Např. takový prezident Zeman chtěl být prezidentem všech. Nakonec fandí tak akorát voličům SPOZ a paktuje se s Haškem.

Zdroj:

idnes.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont