České holínky z Číny jsou diskutovanější než výkony našich sportovců

"České" holínky v barvě trikolory, ve kterých vpochodovala naše výprava na stadion při zahajovacím ceremoniálu olympijských her, vzbudily nejednu bouřlivou reakci. Pro jedny jde o vtipnou recesi, pro druhé o vrchol nevkusu a trapnosti. Jisté je, že se díky počmáraným gumákům Česká republika stala středem pozornosti diváků z celého světa. Jak se říká – špatná reklama, taky reklama.

Myslíte si, že si olympijské holínky zaslouží tolik pozornosti?

Ano, líbí se mi, také si jedny koupím.
Je to vtipná recese a koho to nepobavilo, nemá smysl pro humor.
Nevidím na tom nic, co by stálo za pozornost.
Autoři si mysleli, že jsou kreativní a cool, ale nejsou. Bohužel to odnesla opět jen image národa.
Takovou reklamu ve světě nepotřebujeme. Máme spoustu výborných sportovců, o kterých by se mělo mluvit místo o holínkách.
Děkujeme za Váš hlas.

Češi se opět zviditelnili po celém světě. Už jsme se báli, že po prezidentském eskamotérském kousku "zmizení předmětu" upadneme v zapomnění, ale naštěstí chytré české hlavičky nelenily a vymyslely, jak opět obnovit usínající slávu. A tak se zrodily olympijské gumáky, o kterých se mluví. A o čem se mluví, to se prodává. Takže se nejspíš již brzy můžeme těšit na módní hit letošního podzimu - vhodný do města i do kravína. 

Barevné holínky jsou součástí olympijské kolekce, kterou má na svědomí firma Alpine Pro ve spolupráci se salonem E.daniely, a návrhářky jsou na tento skvost české módy (vyrobený jak jinak než v Číně) a nápad na jeho ztvárnění patřičně hrdé. Kdo by si myslel, že jde o náhodné klikyháky na gumové botě, je na velkém omylu. Vzor celé kolekce pro olympijský tým je totiž dle olympijského výboru přejatý z obrazu Františka Kupky Amorfa – Dvoubarevná fuga a propojuje tak důmyslně olympismus s uměním. Kdo by to byl řekl…

Tato „duchaplná“ narážka na londýnské deštivé počasí však nepřinesla našim sportovcům mnoho štěstí. Na zlatou medaili a celosvětový úspěch, který by mohl zastínit uvedení ČR na olympijských hrách, tedy stále čekáme.

Zdroj:

Idnes.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont