Další odhalený tunel. Překvapí to ještě někoho?

Před několika dny se přišlo na to, že v Obecním domě v Praze, jedné z nejvýznamnějších českých památek, chybí věci za skoro 10 milionů korun. Jde většinou o elektroniku a nábytek. Současný ředitel (ve funkci od března letošního roku) situaci komentuje jako řízené tunelování, co začalo v roce 2006, a snaží se vše postupně napravovat. Uzavíraly se nevýhodné smlouvy, které systematicky ukrajovaly a ukrajují z už tak dost napjatého rozpočtu Obecního domu. Některé navíc nejdou jen tak vypovědět, a když ano, tak s pořádnými pokutami a sankcemi. Tak čípak kamarádi to byli tentokrát, jaká (stranická) kapsa se plnila?

Je vůbec v této zemi něco, co ještě nebylo rozkradeno?

Ano. Ještě se něco najde, co tu zbylo.
Ne, protože zlodějiny a korupce zde nejsou vůbec trestány. A když už, tak málo.
Celá tato země je už rozkradená a zaprodaná! A účty vyrovnáváme my - obyčejní lidé.
Děkujeme za Váš hlas.

S napětím se očekává, jaké výsledky přinese druhé kolo kontrol a inventur, které bude dokončeno v září až říjnu. Poté budou také konány právní kroky směrem k odpovědným osobám – představenstvu (jmenováno hlavním městem Praha, převážně jde o komunální politiky...), které bylo ve funkci v inkriminovaném období. To však už teď jakékoliv obvinění odmítá, jeho bývalý předseda Radovan Šteiner z ODS všechna tvrzení považuje za naprostý nesmysl. Jak jinak. V další fázi se bude vina házet z jednoho na druhého a větší smůlu bude mít ten, co zná méně lidí "tam nahoře".

Mimo nedohledaných věcí, za které Obecní dům zaplatil, jde také o smlouvy na dodávky služeb. Náklady na ně byly až o 70 % vyšší, než je jejich obvyklá průměrná cena. Zorientovat se v celé síti neprůhledných machinací je těžké, protože příslušná evidence je často chybná a neúplná.

Podtrženo a sečteno, účetní ztráty Obecního domu z let 2010, 2011 a z části letošního roku činí na 40 milionů korun. Přijdou tresty, nebo se vše smete pod stůl, jak je u nás zvykem? Toť otázka. Co si myslíte vy? HLASUJTE V ANKETĚ!

Zdroj:

Ceskatelevize.cz, Tyden.cz, Novinky.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont