David Rath si nedá pokoj, chce náramek

Bývalý středočeský hejtman pořád něco chce. Dříve to byly miliony a krabice s vínem, teď se spokojí i s teplou vodou jednou týdně. Jó, časy se mění. Po čem však v tuto chvíli touží nejvíce? Po svobodě. Nejprve se ji snažil získat srdceryvnými proslovy a dojemnými příběhy o tom, jak je to v tom vězení strašné a ubíjející, pak svou naději upnul ke kauci, na kterou však jeho blízcí nemají. Proto to teď zkouší s náramkem a hlásí se jako dobrovolný testovač sledovacího zařízení pro vězně.

Pustili byste Davida Ratha na svobodu?

Ne, jen ať pěkně pyká a přijme následky svého jednání.
Ano, když chce být s rodinou, tak určitě neuteče.
Děkujeme za Váš hlas.

Bezvýchodnost situace, ve které se nyní David Rath ocitl, potvrdil i jeho právník. Kauce je příliš vysoká a případná stížnost by se mohla zcela minout účinkem. Soud by mohl kauci úplně zamítnout, nebo ještě zvýšit. Proto to David Rath zkouší jinak. A hájí se mimo jiného tím, že nikomu žádná škoda nevznikla, tak proč musí chudák sedět ve vazbě...

David Rath je ochoten nosit i sledovací náramek, když ho pustí na svobodu za rodinou. Také klidně odevzdá pas. No zkrátka – samé velké oběti… Ale že by se konečně vzdal poslaneckého mandátu, to ne.

Zdroj:

Novinky.cz, Idnes.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont