Důchodci a postižení ve Zlíně dostávají řetízky. Úspory ze strožoku mizí

Pokud si senioři ve Zlíně zažádají, dostanou bezpečnostní řetízek na dveře. A nepřijde jim ho namontovat nikdo jiný, než městští strážníci. Právo na ně má každý nad 60 let, pokud žije sám, v případě společného bydlení pak nad 65 let. Zažádat si o zabezpečení dveří mohou také zdravotně postižení.

Jsou bezpečnostní řetízky zdarma pro seniory dobrá věc, nebo vyhazování peněz?

Já chci taky zabezpečení dveří zdarma!  Je to nefér.
Jasně, že je to dobré. Když se starý člověk nechá vykrást, náklady na policejní výjezd jsou pak určitě mnohem větší. Takže se to městu vyplatí.
Je to zbytečné. Když chce někdo někomu ublížit, tak to stejně udělá.
Nevim, no, podle mě by si na ně měli důchodci aspoň něco přispívat sami.
Ať si každý svoji babičku ohlídá sám.
Děkujeme za Váš hlas.

V podstatě se tomu ani moc nedivíme. Starší lidé jsou, i přes to, že jsou na Nově neustále konfrontováni se zkušenostmi seniorů s podomními otravovači a zloději. Přesto ale důvěra některých z nich v cizí lidi často nezná mezí a celoživotní úspory ze strožoku mizí v rukou neznámého pachatele.

Co si od rozdávání řetízků strážníci slibují

Městská policie tak chce nejenom zvýšit bezpečnost skupin lidí, kteří se většinou dokáží jen těžko bránit, ale také jim řetízkem umožnit jistou psychickou podporu. Když to trochu uvedeme do extrému, tak je totiž mnohem jednodušší zabouchnout dveře neodbytnému jehovistovi nebo pojišťovákovi, když máme na dveřích řetízek. Nejde tedy jenom o mechanické zabezpečení.

Důchodci, bojíte se? Pozvěte si domů strážníka

Když si senior o řetízek písemně zažádá, nakluše k němu nejen městská policie, ale samozřejmě taky pracovník odborné firmy. Strážník pak seniora "zaškolí" a taky mu poradí, jak by se měl chovat, když k němu přijde třeba právě ten jehovista.

Není to žádná novinka

Protože už v tom jenom ve Zlíně měšťáci pokračují nějaký ten pátek (přesněji šestý rok), nejde vlastně o žádnou novinku. Většina obyvatel se tváří, že je to dobrý tah, ale setkali jsme se taky s názorem lidí, kterým toto "privilegování" starších spoluočanů vadí.

Jak to vidíte vy?

 

Zdroj:

denik.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont