Exposlanec nenastoupil do vězení. Tvrdil, že se proměnil ve strom a napadl ho datel

Bývalého poslance za ČSSD Petra Wolfa už loni odsoudil olomoucký vrchní soud na šest let odnětí svobody za dotační podvod ve výši jedenácti milionů. Teď po něm už dva týdny pátrá policie, protože nenastoupil do výkonu trestu. Novinářům tvrdil, že se proměnil ve strom, z rukou se mu staly větve a ještě ke všemu se do něj pustil datel. Originálnější výmluvu, proč nejít sedět, jsme už dlouho neviděli.

Co si myslíte o tvrzení Petra Wolfa, že se proměnil ve strom?

Nemá to podle mě v hlavě v pořádku a nepřijde mi to vtipné
Je to vtipálek, oceňuju jeho smysl pro humor
Jenom se vyhýbá tomu jít sedět, je to zločinec
Děkujeme za Váš hlas.

Na faktu, že exposlanec uniká spravedlnosti by nebylo asi až zas tak moc zajímavého. Co je však zajímavější, je výmluva, se kterou se Wolf prostřednictvím textové zprávy vymluvil novinářům deníků Právo, když ho žádali o vyjádření, proč nenastoupil k výkonu trestu.

Wolf totiž v korespondenci uvedl, že nikam neutekl, ale pouze používá „jeden z důmyslných převleků inspektora Clouseaua“ a tento převlek „je tak důmyslný, že ho ani zatýkací družina neobjevila.“

Na četné dotazy novinářů prý nemohl odpovědět, protože v té době zrovna použil převlek stromu a měl tedy místo rukou větve. Pomineme-li fakt, že se jedná o člověka unikajícího před zákonem, nelze Wolfovi upřít podle nás docela osobitý smysl pro humor, tedy alespoň směrem k novinářům.

Nicméně to ještě není všechno, ještě přitvrdíme. „Bohužel se na mne ještě k tomu uhnízdil datel, což jistě uznáte, není nic příjemného,“ sdělil dále Právu. „Prosím, informujte neprodleně o mém trápení s datlem širokou veřejnost. Děkuji.“

My tedy prosbu Petra Wolfa přebíráme a ospravedlňujeme tím před širokou českou veřejností důvod, proč nenastoupil do vězení. Budeme doufat, že uvěznění do kůry stromu ozobávaného datlem je pro něj trestem už samo o sobě.

Zdroj:

Právo

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont