Francie opět truchlí, v Nice po teroristickém útoku zemřelo více než 80 lidí

Uprchlická krize a teroristické útoky. To jsou dvě témata, o kterých se v současnosti vedou vášnivé diskuze. Má imigrace muslimů do evropských zemí podíl na teroristických útocích, nebo s nimi nesouvisí? A co si myslíte vy? Hlasujte v naší anketě a napište svůj názor do komentářů.

Mají podle vás teroristické útoky souvislost s muslimskou imigrací?

Samozřejmě, že ano! Bylo velkou chybou, pustit muslimy do Evropy. A za všechno můžou „sluníčkáři" a jejich benevolence.
Ne. Teroristické útoky nesouvisí s imigrací a uprchlickou krizí. Terorismus byl, je a bude bez ohledu na uprchlíky.
Nedokážu to posoudit, ale každopádně je hrozné, co se nyní děje.
Dokud se nic nestanu v Česku, tak mě to nezajímá.
Děkujeme za Váš hlas.

Chtělo by se říci – co se to s tím dnešním světem stalo? V posledních letech se totiž stupňuje četnost teroristických útoků, kterým čelí západní svět. Atmosféra strachu se šíří všude kolem nás. Naposledy bylo cílem teroristického útoku francouzské město Nice, kde 14. července zemřelo více než 80 lidí.

7. ledna 2015

Dva teroristé zaútočili na redakci satirického časopisu Charlie Hebdo. Teroristický útok, při němž bratři Kouachiovi použili útočné pušky i granátomety, si vyžádal 12 mrtvých a 10 zraněných. Do té doby se jednalo o nejkrvavější incident v Paříži od roku 1961.

13. listopadu 2015

Paříž se opět zahalila černým suknem. A tentokrát šlo o nejhorší teroristický útok v poválečných dějinách Francie. Teroristé z Islámského státu zaútočili na šesti různých místech a měli na svědomí 130 mrtvých a více než 350 zraněných. Nejvíce obětí si vyžádal útok v koncertní hale Bataclan, kde zemřelo 89 lidí.

22. března 2016

Jen čtyři dny poté, co byl v Bruselu dopaden jeden ze strůjců pařížských teroristických útoků z listopadu 2015, udeřili teroristé i v hlavním městě Belgie. Cílem útoků, které měly za následek 35 obětí a více než 300 zraněných, bylo bruselské mezinárodní letiště Zaventem a stanice metra Maelbeek. K útoku se přihlásila teroristická skupina Islámský stát.

28. června 2016

Teroristický útok otřásl dalším mezinárodním letištěm – cílem by tentokrát turecký Istanbul. Při útoku zemřelo 42 lidí, dalších téměř 240 bylo zraněno. Islámský stát se k útoku veřejně nepřihlásil, ale podle tureckých veřejných činitelů je na něm vidět rukopis této teroristické skupiny.

14. července 2016

Řada lidí měla obavy z konání fotbalového mistrovství Evropy ve Francii, ty se však naštěstí nevyplnily. Ovšem jen čtyři dny po finálovém zápase prožila Francie už třetí teroristický útok během dvou let. Při oslavách dobytí Bastily ve francouzském městě Nice vjel do davu terorista řídící kamion, který srazil více než 80 lidí.

Co bude následovat? Spojí se západní svět v boji proti Islámskému státu a dalším teroristickým organizacím, nebo budeme čím dál častěji slýchat slova o „lítosti a solidaritě"? A jaký vliv budou mít teroristické útoky na uprchlickou krizi? Vyjádřete svůj názor i vy – nekompromisně!

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont