Je Babiš nadějí pro českou politiku nebo další vlk v rouše beránčím?

Andrej Babiš a jeho politické hnutí ANO získávají v předvolebních průzkumech na síle. A nikomu nevadí, že Agrofert, kterému Babiš šéfuje, v podstatě vlastní zemědělství v České republice a že si Babiš pomalu, ale jistě, vytváří mediální monopol (začal koupí mediální skupiny Mafra). Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v tom nevidí problém. Prý to rovnováhu na mediálním trhu nenabourá. A vlastně, podle předvolebních průzkumů, v tom nikdo nevidí problém. Čím dál tím víc voličů věří, že s Babišem přijde změna, kterou Česká republika potřebuje.

Přijde s Babišem zlepšení politické a ekonomické situace v Česku?

Věřím, že ano. Má potenciál. Poctivě vybudoval úspěšnou firmu. Řidit stát určitě zvládne.
Rozhodně ano. Přispěje zejména ke zlepšení finanční situace. Navíc je to skvělá sympatická osobnost.
Nevím. Nepřemýšlel jsem nad tím. Ten člověk mě vůbec nezajímá.
Stále nevím, co si o něm myslet. Zda mu věřit mám či nikoliv.
Tak to pochybuju. Všechno, co má, nakradl a teď chce okrást i státní pokladnu.
Děkujeme za Váš hlas.

Na začátku byla Babišova tvrzení, že v redakcích získaných novinových titulů nebude nijak figurovat a že nikdo z jeho podřízených do chodu redakcí zasahovat nebude. A pak je tu hlasová nahrávka, ze které je zřejmé, že Babiš volá do Lidových novin, proč se v nich neobjevil článek o jeho předvolební tiskové konferenci. Pořád má Úřad pro ochranu hospodářské soutěže pocit, že tohle je v pořádku?

Babiš se sice za své jednání omluvil, nicméně - budeme fungovat tak, že všichni uděláme něco špatného, pak se prostě jen omluvíme a všechno bude zase dobré? A Babišova podpora neustále roste.

Já platím, já rozhoduji

Billboardy hnutí ANO jsou trochu v rozporu s Babišovým tvrzením, že on do ničeho zasahovat nechce a nebude. Nad každým jednotlivým kandidátem bdí usmívající se Andrej Babiš. Jako by je všechny kontroloval, řídil a dohlížel na ně. A tak to má zřejmě rád. Nedávno vyplula na povrch další kauza spojená s jeho osobou - jeden z jeho zaměstnanců promluvil o tom, jak to Babiš všechno řídí. Já platím, já rozhoduji. A že peněz má dost. Podle jeho slov je ale právě tohle velkou výhodou. Peníze už má, tak nepotřebuje okrádat náš stát. Sympatické tvrzení, že? Otázka je, do jaké míry je upřímné.

Nové Věci veřejné?

Zdá se, že máme tu čest s další ikonou, podobnou, jako byly posledně Věci veřejné v čele s Radkem Johnem. Ti se taky dušovali, že náš stát zachrání, budou bojovat s korupcí a jak to dopadlo.

Nepochybně potřebuje česká politika závan čerstvého větru. Ale má být tou vichřicí právě Andrej Babiš a jeho hnutí ANO? O tom se rozhodne už brzy. 

Zdroj:

Nekompromisne.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont