Kauza Rath: ministerstvo žádá náhradu škody 56 milionů

Kauza zlobivého poslance Davida Ratha má další pokračování. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) žádá náhradu škody 56 milionů korun. Jedná se o peníze, které ministerstvo vyplatilo na projekty, které měly být financovány z dotací Evropské unie. EU však po vypuknutí "Rathovy" korupční aféry tyto výdaje ministerstvu neproplatila.

David Rath by měl

sedět
viset
makat v uranových dolech
být propuštěn
kdo je David Rath?
Děkujeme za Váš hlas.

Krajský soud v Praze by měl případ začít projednávat tuto středu, přičemž jde o obvinění z korupce a manipulace se zakázkami.

Vytáhne David Rath 56 míčů z kapsy?

Ministerstvo pro místní rozvoj se u soudu podle dostupných informací přihlásí právě o náhradu této škody. "Byla vyčíslena na základě dvou projektů, kde už došlo k proplacení peněz z Regionálního operačního programu Střední Čechy, které jsou vlastně propláceny z rozpočtové kapitoly ministerstva pro místní rozvoj," řekla Radiožurnálu mluvčí úřadu Jana Jabůrková. "Kdo částku zaplatí, to určí soud," dodala.

V médiích se původně hovořilo o výši škody ministerstvu až okolo 200 milionů korun, což však podle Jabůrkové byla celková hodnota projektů. Ministerstvo pro místní rozvoj na ně však proplatilo "jen" oněch 56 melounů.

ČTK

zdroj: ČTK

Středočeský kraj podvody neodhalil

O náhradu škody se chtěl přihlásit také Středočeský kraj, ale hejtmanství se nedávno nechalo slyšet, že podle právního posudku, který si nechalo zpracovat, Středočeskému kraji škoda v souvislosti s kauzou Rath nevznikla. Kraj nechal prověřit čtyři tendry na nákup vybavení krajských nemocnic. Podle posudku byl v období let 2008 až 2012 postup Ratha a dalších členů tehdejší krajské rady při daných zakázkách v pořádku a ceny nebyly přemrštěné.

Zdroj:

ČTK

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont