Kvalita potravin je hrozná, lidovci navrhují navýšit počet pracovníků inspekce

Nad kvalitou potravin prodávaných na pultech našich obchodů často zůstává rozum stát. Výrobci často záměrně uvádějí zkreslená data na obalech, vymýšlejí se všemožné kličky. Na druhé straně stojí Státní zemědělská a potravinářská inspekce, která by měla tyto neduhy odhalovat a tvrdě trestat. Často se tak ale neděje, nebo alespoň podle místopředsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky ne tolik, jak by mohlo.

 

Měl by stát více hlídat kvalitu potravin, které jsou k dostání v našich obchodech?

Ne, nevidím k tomu žádný důvod, podle mě je to teď dostačující.
Myslím, že ani kdyby ministerstvo zemědělství zaměstnalo vechny nezaěstnané v ČR, kvalita potravin by se nezlepšila. Nikdy to u nás nebude, jako na západě.
Ano, stát by se v kontrolách měl angažovat co nejvíce. Juračka má pravdu, počet pracovníků Státní zemědělské a potravinářské inspekce se klidně může navýšit. Zabije se tím několik much jednou ranou - sníží se nezaměstnanost, kontrola kvality bude lepší a navíc si na sebe "vydělají" na pokutách.
Marian Juračka je populista a chce se jenom zalíbt lidem. Jeho tvrzení jsou nesmyslná.
Počet pracovníků inspekce bych nenavyšoval/a, stačilo by, kdyby všichni dělali svoji práci pořádně. V nedostatku lidí problém nevidím, nábor nových pracovních sil není řešením krize kvality potravin.
Děkujeme za Váš hlas.

Jurečka se nechal slyšet, že je sice povinností výrobce uvádět na obalu pravdivá data o složní výrobku, původu a podobně, ale na druhou stranu musí dostatečně fungovat orgány, které mají odhalovat falšování těchto dat a zajišťovat systematickou kontrolu kvality.

Ministr Bendl dělá málo. Kvalitní potraviny nám z nebe nespadnou!

Podle Jurečky by mělo být národním zájmem chránit naše kvalitní producenty potravin a také účinnými postihy posílat vzkaz do okolních zemí, že vozit závadné výrobky do České republiky se zkrátka nevyplatí. To si však podle jeho názoru příliš neuvědomuje ministr zemědělství Petr Bendl.

Pracovníků máme dost, stačí jen myslet

Jurečka Marian_KDUV době vysoké nezaměstnanosti Jurečka navrhuje zvýšit počty pracovníků státní zemědělské a potravinářské inspekce. Jde totiž o smysluplnou práci a tito lidé by si na svou činnost skutečně vydělali. Jejich práce by se zaplatila stejně rychle, jako policejní Passaty. Výsledky kontrolní činnosti státní inspekce pak také musí být efektivní formou sdělovány občanům. Jedině tak budeme vědět, na jaké výrobky si dát pozor a kterému výrobci nebo obchodníkovi se raději vyhnout.

Všechny tyto nástroje a kompetence přitom ministerstvo zemědělství podle lidoveckého místoředsedy má, jenom jich dostatečně nevyužívá. Co si o tom myslíte vy? Hlasujte v naší anketě!

Pije vám někdo ve vašem okolí krev? Kroutíte hlavou nad počínáním našich politiků? Vadí vám, co se kolem vás děje a chcete na daný problém upozornit, nebo se prostě jen vyjádřit? Napište nám na redakce@nekompromisne.cz a my váš text rádi uveřejníme. Váš názor nás zajímá!

Sledujte Nekompromisně také na Faceboku!

Zdroj:

parlamentnilisty.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont