Léčebné konopí bude k dostání už příští rok, bude ale dost drahé

Dlouho se o tom diskutovalo, někdo to rezolutně odmítal, jiný schvaloval. A někdo třeba zase pěstoval. Řeč je o konopí, o jeho využívání k léčbě či tlumení projevů nejrůznějších nemocí. Rostlina má podle mnohačetných výzkumů a praktických zkušeností pozitivní účinky především na kůži, při zánětech, stresu, bolestech hlavy, Parkinsonově chorobě. Konopí se bude do českých lékáren dovážet pravděpodobně z Nizozemska, což bude znamenat vyšší cenu, než jakou asi všichni očekávali.

Vítáte možnost nákupu léčebného konopí?

Ano, pozitivní účinky jsou dokázané, je to lepší než uměle vyráběné prášky.
Ne, je to droga, která je nebezpečná. 
Lepší by bylo, kdyby se celkově užívání konopí zlegalizovalo. 
Nemá to význam, když to bude drahé. Nemocní si to stejně nebudou moci dovolit. 
Děkujeme za Váš hlas.

Měsíční dávka by měla stát podle všeho mezi 1000 až 1200 Kč. V budoucnu se počítá s tím, že by pacientům s chronickým onemocněním bylo konopí částečně hrazeno. Smyslem legalizace konopí pro medicínské účely je potlačit individuální pěstování. Otázkou však je, kdo z nemocných si bude moci dovolit platit měsíčně několik tisíc za jediný lék.

To bychom však nebyli v Česku, aby kolem ožehavého tématu nevznikaly zbytečné problémy. Ministerstvo zdravotnictví volá po odkladu spuštění domácí produkce konopí, a to 2 roky. Odůvodňuje to tím, že není nic nachystáno, aby mohli domácí pěstitelé začít kontrolovaně pěstovat. Takže opět se naráží na problém jménem byrokracie, což bude znamenat jediné. Než se léčebné konopí díky domácí produkci zlevní, budou muset zájemci z řad pacientů hodně platit.

Zdroj:

Idnes.cz, Novinky.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont