LOH 2012: Máme zlato. Bude první a taky poslední?

Doposud byly výkony českých sportovců na LOH 2012 tak trochu zastíněny celosvětovým úspěchem kontroverzního outfitu s holínkami (Líbí/nelíbí? HLASUJTE ZDE), nyní se však fanoušci dočkali – máme první zlato, a novinové titulky tak mohou Česko konečně zmiňovat i v souvislosti se sportem. Onou disciplínou, ve které se česká vlajka tetelila ve větru nad těmi ostatními, je skif. O nejcennější kov se postarala Miroslava Knapková, která svou famózní jízdou na trati dlouhé 2 km udolala soupeřky stylem start – cíl, a potvrdila tak svou roli favoritky jako úřadující mistryně světa.

Fandíte české výpravě na LOH 2012?

Ano, sleduji skoro každou disciplínu, ve které máme nějaké želízko v ohni.
Ano, ale spíše jen tak okrajově. Přečtu si, kdo, co a kde, ale přímé přenosy sleduji jen výjimečně.
Ne, sport obecně mě nezajímá.
Nefandím, protože olympijské hry už dávno nejsou o výkonech a radosti ze sportu. Je to jen obyčejný byznys. Utrácí se ohromné peníze, které by se daly využít mnohem lepším způsobem.
Ne, fandím jiné zemi.
Děkujeme za Váš hlas.

Pro český sport byl uplynulý víkend na LOH 2012 velice úspěšný. Zmiňované zlato doplnilo i stříbro a bronz. I když každý fanoušek v koutku duše doufal v zázrak a naprostou senzaci, nakonec to dopadlo přesně dle očekávání. Druhé místo tak obsadily tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká ve finále proti legendárním sestrám Williamsovým – královnám kurtu, pro které byl tento zápas velkou zábavou, jak samy podotkly. Bronz brala Adéla Sýkorová, jejíž umístění ve střelbě z malorážky je velice příjemným překvapením. Což bylo asi i pro pořadatele, kteří při slavnostním ceremoniálu místo ní volali na stupně vítězů Polku Bogackou.

Současná medailová bilance českého týmu na LOH 2012 je tedy po skvělé kovové jízdě o víkendu 4. až 5. srpna následující: zlato 1x, stříbro 3x a bronz 1x. A to je prozatím 26. místo z celkového pořadí zemí podle zisku medailí na LOH 2012. První železnou trojicí je, jak už to tak bývá, Čína, USA a Velká Británie.

Zdroj:

Idnes.cz, Sport.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont