Medaile LOH 2012: Češi vybojovali celkem 10 cenných kovů

A je po všem. Včerejším slavnostním ceremoniálem skončily LOH 2012. Pro českou výpravu byly úspěšné. Po pomalejším rozjezdu, kdy se více mluvilo o holinkách než o sportovních výkonech našich reprezentantů, následovala medailová smršť. Některé cenné kovy byly očekávané, jiné naprostým překvapením, a o to větší z nich byla radost. Na stupně vítězů se čeští sportovci postavili celkem desetkrát.

Očekávali jste takový úspěch českého týmu na LOH 2012?

Ano, věřil/a jsem našim sportovcům. Chybělo trochu štěstí a mohlo být medailí více.
Ne. Je to pro mě velkým překvapením. Moc šancí jsem našim nedával/a v takové konkurenci.
Vůbec mě to nezajímá.
19. místo v celkovém pořadí pro mě není úspěch.
Děkujeme za Váš hlas.

Vůbec první medaile LOH 2012, která byla připsána Česku, byla zásluhou kajakáře Vavřince Hradílka, který dne 1. srpna získal stříbro ve vodním slalomu. O další kov (opět stříbrný) se o 2 dny později postaral skifař Ondřej Synek, ten nestačil pouze na svého dlouholetého rivala Drysdala a do cíle dorazil jako druhý. 4. srpna jsme si mohli poprvé poslechnout českou hymnu. Zařídila to svým výkonem veslařka Miroslava Knapková, která nedala soupeřkám šanci a vybojovala si zlato. V ten samý den si česká výprava připsala ještě další úspěch, tentokrát ve střelbě, a to v podobě bronzové medaile. LOH 2012 byly v tomto případě životním vrcholem pro Adélu Sýkorovou. Tenisové finále ženské čtyřhry 5. srpna znamenalo stříbro pro Lucii Hradeckou a Andreu Hlaváčkovou. Ty nestačily na neporazitelné sestry Williamsovy. Šestá medaile LOH 2012 pro Česko byla bronzová. Vybojovala ji překážkářka Zuzana Hejnová. 9. srpna dosáhli na bronzovou medaili rychlostní kanoisté ve čtyřkajaku Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba, kteří kilometrovou trať zdolali ve třetím nejlepším čase. V ten samý den nedala soupeřkám šanci oštěpařka Barbora Špotáková, co si zlato zajistila již prvním finálovým hodem. O famózní závěr moderního pětiboje se 11. srpna postaral David Svoboda, který tak prolomil smůlu z předchozích olympijských her, a získal pro Česko třetí zlato. Senzační zlatou tečku za LOH 2012 pak 12. srpna udělal cyklista Jaroslav Kulhavý, který poslední den soutěží vyhrál závod horských kol.

Češi si těmito výkony zajistili celkem 19. místo z celkového pořadí zemí (účastnilo se 85 států) podle zisku medailí. Na první pozici se usadily USA (104 medailí), druhá je Čína (87 medailí) a třetí Británie (65 medailí). Těsně za první trojicí zůstalo Rusko, které získalo 82 medailí, tedy více než Británie, avšak s menším podílem zlatých.

 

Portál Nekompromisně.cz by v každém případě chtěl poděkovat našim sportovcům a trenérům za výtečné výkony. Je to příjemný pocit vědět, že i v dnešní době, kdy stát raději vkládá peníze do předem ztracených a rozkradených projektů než do rozvoje sportovních talentů, existují lidé, co to nevzdávají a jdou si za svým cílem. Takže ještě jednou nekompromisně velké DÍKY.

Zdroj:

Idnes.cz, Aktualne.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont