Metelesku blesku: Zdeněk Svěrák žalobu na Hlavu vzhůru nakonec nepodá. Je mu strany líto?

Zdeněk Svěrák a rodina jeho zesnulého kolegy Ladislava Smoljaka se nakonec rozhodli žalobu na stranu Hlavu vzhůru kvůli použití hesla metelesku blesku nepodat. Straně totiž hrozí zánik.

Měl vůbec Zdeněk Svěrák "metelesku blesku" v hymně Hlavu vzhůru řešit?

ano, má na to plné právo
ne, je to zbytečné, zahazovat s takovou špínou
nevím, co tím jako sledoval, o žádné vlastnictví nejde
jen na sebe chtěl upoutat pozornost
je to uměle vykonstruovaná kauza, obě strany sporu se mezi sebou dopředu dohodly
Děkujeme za Váš hlas.

Přesvědčen je o tom alespoň Svěrákův advokát, podle jehož by v případě, že se volební blok Jany Bobošíkové vzhledem k tristnímu výsledku voleb rozpadne, byl výsledek soudního řízení nejistý.

Jana Bobošíková je v klidu

„Nechci nikoho znevažovat, ale, promiňte, já se tomu od začátku jenom směju. Považuji to za zcela umělou záležitost. Jestli se pan Svěrák chce, nebo nechce soudit s autorem textu panem Úlehlou, je opravdu jenom jeho věc," řekla Jana Bobošíková Novinkám. Právě zlínský rodák a také někdejší primátor města Zlína (2002 - 2006) Tomáš Úlehla totiž text "hymny" pro Hlavu vzhůru složil. 

Poslali jsme na Paraple 15 tisíc, tak už mlč

Jana Bobošíková však neváhala připomenout, že volební blok Hlavu vzhůru poslal 15 000,- na konto Paraple, protože se Zdeněk Svěrák už dříve nechal slyšet, že případné vysouzené peníze použije právě ve prospěch této organizace, jejíž je tváří. „Opravdu si nemyslím, že výraz ,metelesku blesku' je výraz, který by si měl kdokoli jakýmkoli způsobem patentovat," dodala v pátek Bobošíková. 

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont