Michal Hašek ztrácí podporu i mezi hejtmany

Také hejtmani za ČSSD nejsou v otázce řešení krize uvnitř ČSSD úplně jednotní. Jedni se staví za Sobotkovo odvolání, jiní vidí východisko z krize v tom, že ČSSD najde úplně nového kandidáta na předsedu, kterým však nebude ani Michal Hašek, ani Bohuslav Sobotka ani nikdo z jejich kamarádů. Tak to bude tedy nejspíš opravdu těžké.

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola: ČSSD musí začít hledat úplně nového lídra

Například pardubický hejtman Martin Netolický se vyslovil k podpoře nedělního usnesení předsednictva ČSSD, a tedy také podpoře odstoupení Bohuslava Sobotky z funkce předsedy strany. Jiní hejtmani to ale vidí trochu jinak a mluví o tom, že je potřeba najít nového lídra stojícího úplně mimo proudy podporovatelů jak Michala Haška, tak naopadk Bohuslava Sobotky. Tento názor vyslovil například hejtman Jihočeského kraje za ČSSD Jiří Zimola.

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který byl jako nezávislý zvolen za ČSSD, také dle svých slov nepreferuje ani jednoho z dvojice Sobotka - Hašek a jejich místa jsou prakticky neobhajitelná.

Miroslav Novák: odvolání Sobotky bylo chyba. Teď by mělo odstoupit celé vedení ČSSD

Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák označil odvolání Bohuslava Sobotky za jasnou chybu. "Byla to největší hloupost, jaká se kdy mohla stát," řekl Novák. Prohlásil také, že pokud by měl sám hlasovat o Sobotkově odvolání, ruku pro by rozhodně nezvedl. „Celé vedení by mělo v rámci zodpovědnosti za volební výsledek nabídnout své mandáty na mimořádném sjezdu, a to v co nejkratším čase," dodal.

Zdroj:

Novinky.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont