Miloš Zeman v Brně. Studenti chystají protesty

Brněnští vysokoškoláci dnes chtějí při návštěvě Miloše Zemana v jihomoravské metropoli důrazně vyjádřit svůj nesouhlas se Zemanovým postojem k (ne)jmenování Martina C. Putny profesorem. Chvíli před půl čtvrtou odpolední se chystají před Nejvyšší soud, na který by měl Zeman v tu dobu dorazit.

Co říkáte na Zemanovo odmítnutí jmenovat Martina C. Putnu profesorem?

Je to jako v Rusku.
Zeman popírá stanoviska univerzit. Něco takového by si neměl dovolit.
S Milošem Zemanem souhlasím. Někdo takový, jako je Putna, by profesorem být opravdu neměl. Jeho chování mi taky vadí.
Je mi to celkem jedno. Ale Zeman na to podle mě má plné právo, i když se to velké části národa nemusí líbit.
Mít trochu času, beru roušku, popelník a slivovici a jdu demonstrovat taky.
Děkujeme za Váš hlas.

Podle pořadatelů akce by se v centru Brna mělo sejít minimálně 100 se Zemanovým jednáním nespokojených lidí. Studenti považují Zemanův postoj ke jmenování Putny profesorem za bezprecedentní krok. Putna totiž splnil veškeré podmínky pro získání profesury.

Roušky proti viróze, popelníky a slivovice

"Jako studenti nesouhlasíme s jakýmkoliv omezováním akademických svobod. Natož takovým, které je zdůvodňováno pochybnými argumenty hraničícími až s homofobií a omezováním svobody projevu," uvedl Soukeník. Podle informací z Facebooku si by měli být protestující studenti "vyzbrojeni" rouškami proti viróze, popelníky a slivovicí.

Zemanovi prý Putnova orientace nevadí

Miloš Zeman včera uvedl, že není pravda, že y mu vadila Putnova sexuální orientace, ale podoba transparentu, se kterým přišel na festival Prague Pride - "Katolické buzny zdraví Bátoru". (jednalo se o odkaz na osobu bývalého úředníka ministerstva školství Ladislava Bátoru, který dva roky zpátky poměrně striktně vyjádřil svůj nesouhlas s přehlídkou homosexuálů Prague Pride).

 zdroj: ceskatelevize.cz

Univerzity i studenti za Putnou stojí

Putna přitom úspěšně prošel profesorským řízením a vědecká rada Univerzity Karlovy jeho jmenování také podpořila a chce se Zemanem o celé situaci dále jednat. Putna má také podporu brněnské Masarykovy univerzity ze strany rektora Mikuláše Beka.

Dnešní protest organizuje Masarykova studentská unie, Studenstká komora Akademického senátu Masarykovy univerzity a sdružení Studentské jaro. To loni pořádalo například rozsáhlé protesty proti reformě vysokých škol a oklešťování akademických svobod.

Zdroj:

facebook.com, parlamentnilisty.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont