Mimotělní oplodnění: Dvojčat ubylo. Kvůli zákonu

Boom okolo prvních českých paterčat zmizel jako pára nad hrncem. Nojo, kočárky rozdané, byty přidělené, témata jsou tak pro rasistické rejpaly vyčerpané. Do médií ale pronikla další zpráva týkající se vícečetných těhotenství.  Dvojčat počatých mimotělním oplodněním u nás výrazně ubylo.

Co si myslíte o mimotělním oplodnění?

Je to nepřirozené, nesouhlasím s ním
Chápu páry, které zoufale touží po dítěti a vidí to jako jedinou možnou, ale já bych do toho nešel/nešla
Podle mě rizika převažují případné klady
Pokud se to dostatečně ošetří zákony, jako je třeba tenhle, tak věřím, že s postupem vědy to zas tak rizikové nebude  
Proč po ulicích běhá tolik postižených dětí? protože je současná medicína „všemocná“ a dovoluje zákroky proti přírodě, jako je tenhle. A ještě to platí pojišťovna.
Děkujeme za Váš hlas.

No, výrazně. Prej o 13 procent. Byl to cíl zákona, který chce od dubna loňského roku trochu víc motivovat ženy, které se rozhodnou pro mimotělní oplodnění, aby si nechaly do dělohy při prvních dvou pokusech implantovat vždy jen jedno embryo. Když to udělají, pojišťovna jim zaplatí více cyklů. V případě zavedení více embryí často totiž dochází k porodu vícerčat, což může mnohdy snižovat kvalitu plodů a přináší určitá zdravotní rizika.

Jeden cyklus mimotělního oplodnění u nás stojí zpravidla od 60 do 70 tisíc korun. V případě, že si Češka nechá zavést jen jedno embryo, zdravotní pojišťovna jim uhradí celé čtyři cykly.

Zdroj:

denik.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont