Myší trus a plísně: Legendární lahůdkářství Jan Peukert zavřela inspekce

"Jdeme na chlebíček / zákusek k Paukertovi." Tak tohle si asi nějakou chvilku neřekneme. Kdysi vyhlášené pražské lahůdkářství Jan Paukert totiž musela zavřít Státní zemědělsá a potravinářská inspekce kvůli tomu, že při kontrole nalezla celou řadu nedostatků. Mimo jiné se jednalo o plísně a myší trus, ale také další špínu.

Byli jste někdy v Lahůdkářství Jan Paukert?

ano a v pohodě
ano, ale bylo vidět, že má podnik své nejlepší za sebou
ne
Děkujeme za Váš hlas.

Plíseň v lahůdkářství? U Paukerta realita

„Zázemí, kde provozovatel připravoval pokrmy, charakterizovalo celkové znečištění podlah dlouhodobě neodklízenou mastnotou a prachem, dřezy byly znečištěné, ve skladu čerstvého ovoce a zeleniny provozovatel ponechal na stěnách rostoucí plíseň," řekl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva..

Skutečně masivní množství myšího trusu inspektoři odhalili i v kuchyni, alarmující bezesporu také je, že provozovatel lahůdkářství nezajistil ani to, aby byly skladované potraviny před pohybem škůdců chráněny. Dobrou zprávou je, že se aspoň trochu snažil - různě po objektu lahůdkářství byly údajně nalíčeny pastičky na myši.

Trocha historie pražského Lahůdkářství Jan Paukert

Vyhlášené pražské lahůdkářství Jan Paukert bylo založeno už na počátku dvacátého století, přesně v roce 1916. Sám provozovatel považuje, alespoň soudě dle informací na webových stránkách lahůdkářství, zakladatele Jana Paukerta za člověka, který "vynalezl" to, čemu říkáme tradiční český chlebíček. Za dob první republiky bylo pražské Lahůdkářství Jan Paukert jakýmsi neprůstřelným symbolem kvality a bylo hojně navštěvováno známými osobnostmi a širokou veřejností.

A co vy? Byli jste někdy v poslední době "U Paukerta" na chlebíček, nebo jste se raději místu vyhýbali obloukem?  

Zdroj:

Novinky.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont