NAPSALI JSTE VY: Cyklisté ve městě, to je skoro vždy problém

Považuju se za celkem normálního účastníka silničního provozu a taky celkem normálního chodce. Rád chodím do práce pěšky, pokud to jde. Městská hromadná doprava mi nevadí, ale dost často taky musím z pracovních důvodů jezdit autem. S příchodem hezkého počasí však rád protáhnu své kosti na kole. A tady nastává ten problém. Jak u mě, tak u ostatních lidí, kteří mě ve městě potkávají. Proč?

Patří cyklisté na silnici, nebo na chodník?

Jednoznačně jenom na cyklostezku. Pokud není v blízkosti, tak ať raději lidé na kole nevyrážejí vůbec.
Na silnici. Ale musí se chovat, jako auta.
Na chodník, jízda po silnici centrem měst je fakt nebezpečná. Chodci se prostě musí uskromnit.
Klidně na chodník, ale chodci musí mít přednost a cyklisté musí dávat velký pozor.  
Ať si jezdí, kde se jim zachce. 
Děkujeme za Váš hlas.

Případ první: Jsem chodec

 Když jdu po chodníku a potkávám na něm cyklisty, doslova mě to sere. Nejradši bych na každého jednotlivého cyklistu, který kolem mě projede, na místě seřval. Je to fakt nebezpečné. Když nikde poblíž nevede cyklostezka, cyklisti patří jednoznačně na silnici!

Případ druhý: Jsem řidič

Pak ale jedu autem a také na cestě potkám cyklistu. A v tu chvíli mě jímá hrůza. Ne nad podobou jeho cyklodresu, který letěl možná v sezoně roku 1997, ale nad představou, jak chlápka na kole budu v tomhle provozu předjíždět a smetu ho zrcátkem. Nebo jak on ztratí rovnováhu a vjede mi přímo pod kola. Helma mu v tu chvíli asi moc nepomůže. A když ho nesmetu, tak mě minimálně zdrží a se mnou taky celou kolonu, která jede za mnou. Ať jede radši po chodníku, sakra!

Případ třetí: Jsem cyklista

O týden později vyrazím sám na kole. Pojedu po silnici, říkám si. Kruci, auto, uhni! Proč kolem mě všichni jezdíte jako prasata? Dávejte laskavě pozor! Hmmmm, no, tak to radši přejedu na choodník. No ale pane bože, tady jdou zas babky s taškama. A ještě dvě vedle sebe, copak nevidí, že jedu na kole a můžu do nich klidně vrazit? Děcka, mě nezajímá, že jdete do školy, uhněte prostě na kraj, jedu!

A proč mě ty auta na přechodech nepouští? Však mám na přechodu přednost. Ne,nebudu sesedávat ze sedla a převádět kolo, to je zbytečná ztráta času.Já jsem cyklista, já jsem king. Když pojedu po cestě, předjedu klidně na semaforu celou kolonu a zařadím se na začátek. Když se tam vlezu, tak můžu!

A teď babo raď. Můžeme za tuhle situaci mi všichni, protože nejsme tolerantní, nebo městští úředníci, kteří nám neumí vyprojektovat pořádnou infrastrukturu? Kam s cyklisty?

 

autor: čtenář Jaromír Krátký

 

Máte i vy co říci k aktuálnímu dění? Pije vám něco krev? Už se nemůžete dívat na to, jak hospodaří politici na vašich radnicích? Vykřičte to ze sebe, napište nám na redakce@nekompromisne.cz nebo na náš Facebook a my váš článek uveřejníme.

Zdroj:

Jaromír Krátký

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont