NAPSALI JSTE VY: Jsou i jiné strany než ČSSD a ODS. Čestnější

Ne. Češi se prostě nepoučili. Copak by to byla taková katastrofa, kdyby se jednou nezvolila ODS nebo ČSSD? Všichni normální lidi, chtějí vidět určitý progres, vývoj státu. Ne se vracet o několik desítek let dozadu. Tak proč Češi volí komunisty? Proč zase dáváme šanci populistickým žvástům? Proč stále slepě věříme, že se politici, kteří už tolikrát zklamali, můžou polepšit? A proč zapomínáme na Stranu zelených?

Máte ještě zájem o politiku?

Ne. Už je mi to úplně jedno. Všichni politici jsou úplní idioti a stejně se nikdy nic nezmění. Ať už volit jdu nebo nejdu.
Ne. Nikdy mě to nezajímalo.
Ano. Rozhodně půjdu volit, protože chci ovlivnit dění v České republice a myslím, že i na jednom hlasu záleží.
Ano. Ale už mnohem méně než dříve, protože teď se akorát vždycky rozčílím, když si něco přečtu nebo něco vidím ve zprávách.
Ano. Je vtipné sledovat, jak se tam ti hlupáci ztrapňují. Volit ale rozhodně nepůjdu. Radši nevolit nikoho než někoho z těch blbů.
Děkujeme za Váš hlas.

Boj proti korupci?

Ze všech stran se ozývá, že budou bojovat proti korupci. Pche. Korupční test „milión za zákon“ stojí rozhodně za připomenutí. Přečíst si o jeho podrobných výsledcích můžete zde. Jediná strana, která v testu bezvýhradně uspěla, byla Strana zelených. Všichni chtějí náš stát zachránit a spasit a my jim na to zas naletíme. Copak už si nevzpomínáme, kdo nás do těch problémů dostal?

Podle předvolebního průzkumu TNS Aisa to vypadá, že volby vyhraje ČSSD, následovaná hnutím ANO, KSČM, TOP 09, ODS a KDU-ČSL. SPOZ zůstává na pětiprocentní hranici nutné pro vstup do parlamentu. Straně zelených by připadlo jen 3,5 % hlasů.

Sesedněme z kolotoče a volme čest

Vypadá to, že české politické dějiny uvízly ve věčném kolotoči: levice – pravice – ČSSD – ODS. Vždyť už je to nuda. Největší a nejprofláknutější strany přece nejsou nutně nejlepší. Záměrně se nezmiňuji o KSČM, která už měla být dávno zrušená anebo alespoň přejmenovaná – z úcty ke všem, které minulý režim poškodil.

To už jsme natolik rezignovaní, že radši zůstáváme sedět na kolotoči, než abychom zvedli zadek a sesedli dřív, než se něco pokazí a my se pozvracíme? Máme snad v povaze mávnout rukou nad volbami a volit „to nejmenší zlo“? To je ta největší chyba. Málokdo ví, že každý hlas je pro stranu důležitý, i když se do parlamentu nedostane. Stranám se podle získaných hlasů přerozdělují peníze, které jim pak umožní více se prosadit.

A bohužel je to tak, o všem rozhodují peníze – nejen v politice. Ale záleží na každé straně, jak se s nedostatkem vypořádá. Někteří vezmou úplatek bez mrknutí oka, někteří dělají (ale jen zpočátku) drahoty a někteří jej prostě rovnou odmítnou, i když peníze by se jim hodily. Podle čeho tedy volit, když už ne podle poctivosti a ochoty raději dřít bídu než být nečestný?

Máte i vy svůj názor? Napište nám a my jej na Nekompromisně.cz zveřejníme!

 

Zdroj:

Člen čtenářské redakce Karel Vojtek.

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont