NAPSALI JSTE VY: Zeman donutil hejtmany sázet stromy na Vysočině. Cože?

Náš nový pan prezident si pozval na návštěvu hejtmany všech českých, moravských i slezských krajů, na které na ně vybalil docela nevšední úkol. Chce po nich totiž, aby (mu) v Novém Veselí sami vlastnoručně vysázeli alej na hrázi tamního rybníka.

Hejtmani budou u Zemana sázet stromy. Podporujete tento nápad?

Ani náhodou, to trochu přehnal. Sázení stromů přece není práce pro hejtmany. Ať dělají svoji úředničinu a na manuální najmou někoho jiného.
Ať si ty stromy Miloš vysází sám, když je tak chytrý. Ušil na ně teda pěknou boudu.
Jo, jen ať sází, však je neubude. Miloš má dobré nápady, je to dobrý příklad pro ostatní.
Jasně, jsem pro. Ale nepřeju si, aby nejvyšší krajští úředníci ve své pracovní době dělali takovéto manuální práce. To máme jako platit za něco, co udělá někdo jiný mnohem levněji?
Radši už to ani nesleduju, nechci o tom nic vědět.
Děkujeme za Váš hlas.

Čtenářka Milada R. ze Strakonic pro vás napsala svůj pohled na věc. A my jí za to moc děkujeme!

Zemanův divný humor

"Protože každý hájí své zájmy, páni hejtmani vytvoří brigádu, která na hrázi novoveselského rybníka vysází nové stromy místo těch, které byly nezodpovědně v minulosti vykáceny," řekl po setkání s hejtmany na Hradě Zeman. Ehm.

A já se ptám: Co to jako je? (Ne)zvolili jsme si ho sice jako prezidenta, to už asi těžko změníme. Ale má právo takhle postupovat? Nebo spíš - je to vhodné? Já o tom teda vážně pochybuju.

Původně to byl žert, teď budou muset kopat hlínu

Navíc, podle slov jihomoravského hejtmana Michala Haška to všechno Zeman trošku vytrhl z kontextu a vzal vážně něco, co bylo původně prezentováno jako žert. "Jedno z projednávaných témat byla také výsadba stromové aleje na hrázi rybníka v Novém Veselí. Původně to bylo téma pana hejtmana Běhounka, ale iniciativně jsme se nabídli, že ostatní hejtmani přijdou také pomoci a vznikne tak hezká "hejtmanská alej"," řekl Hašek. Později ale sám podle webu iDNES.cz dodal, že dané téma řešili s prezidentem spíše v žertu u oběda. "Pan prezident to vzal ale vážně."

Podle jeho slov ale hejtmani své sliby plní, takže svou ruku k dílu přiloží. Termín, kdy ale hejtmani do Nového Veselí přijedou na brigádu, není zatím jasný. A já se fakt musím smát.

Jak to vidím já?

Zaprvé se Milošovi, ač ho nemám ráda, povedl mistrný kousek, jak zahnat naše vedení krajů do úzkých a dostat je v podstatě tam, kam on sám chce. I když jde o úplnou blbost.

Zadruhé nám tím opět po svém předvolebním spotu od Filipa Renče trochu komickým způsobem předvádí, jak kladný vztah má ke stromům. Natož těm v Novém Veselí!

 

 

Ale zatřetí fakt doufám, že ty olše (nebo co to bude) budou pánové hejtmani sázet ve svém volném čase a ne v "úředních hodinách". To by byla, uznejte, trochu drahá sranda. Samozřejmě nic proti sázení stromů nemám a ano, ekologie především. Ale není to trochu drahá pracovní síla? A samozřejmě z našich kapes, že..

A co si o tom myslíte vy? Jde opět o Zemanovu snahu zalíbit se běžnému občanovi tím, že ztrapní naše krajské politiky?

Hlasujte v naší ANKETĚ!

autor: Milada R., Strakonice

redakčně kráceno

 

Pokud chcete i vy zveřejnit svůj článek i s anketou, napište nám na redakce@nekompromisně.cz.

Zdroj:

čtenářka Milada R.

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont