Nová mobilní aplikace Pokémon Go odstartovala celosvětovou mánii

Děti i dospělí chodí po městě a chytají Pokémony. Svět se zase o něco změnil. Co by na to asi řekl Karel IV. nebo T. G. Masaryk? A jaký názor máte na novou mobilní hru Pokémon Go vy? Hlasujte v naší anketě!

Co říkáte na novou mobilní hru Pokémon Go?

Hra mě úplně pohltila, lovím Pokémony ve dne v noci!
Ze zájmu o nové technologie jsem si hru stáhl/a, ale žádným jejím velkým fanouškem nejsem.
Mám rád hry na mobilu, ale tahle mě nějak nechytla.
Hry na mobilu mě nezajímají.
Lidé chodí ven a chytají virtuální zvířátka? Kam ten svět spěje?!
Děkujeme za Váš hlas.

Pokémonová mánie, která propukla na přelomu tisíciletí, se v letošním létě objevila znovu. Může za to zcela nová mobilní aplikace Pokémon Go, která je už ke stažení zdarma i v České republice. Hra Pokémon Go funguje na principu rozšířené reality a přestože je k dispozici teprve pár týdnů, tak jí hrají lidé téměř po celém světě.

Mobilní aplikace vydělala za první dva týdny od svého vydání neuvěřitelných 14 milionu dolarů a podle dostupných statistik je již užívanější než seznamovací aplikace Tinder nebo sociální síť Twitter. Lidé jsou prostě „hladoví" po nových technologiích a zdá se, že prvky virtuální reality ve skutečném světě je opravdu baví.

A jak vlastně hra Pokémon Go funguje? Díky propracované aplikaci, která kombinuje realitu s počítačově vytvořenými objekty, si lidé mohou na různých místech chytit malé virtuální potvůrky – Pokémony.

Podmínkou je mít chytrý telefon s funkčním fotoaparátem, připojení k internetu a nabitá baterie. A základní nutností je samozřejmě mít nainstalovanou aplikaci Pokémon Go, která je zdarma ke stažení na App Store nebo Google Play (hru podporuje systém Android a iOS).

Na rozdíl od tradičních počítačových her Pokémon Go neuzavírá své hráče uvnitř bytů, ale naopak je vyhání ven. Díky tomu mohou hráči poznávat zajímavá místa i nové lidi, jelikož hra také svádí lidi k vzájemnému setkávání se.

Mobilní aplikace Pokémon Go má však také své nevýhody. Tou hlavní je velký výkon aplikace. Jelikož při lovení Pokémonů musí být v provozu displej, samotná aplikace, internet a fotoaparát, tak se chytré telefony velmi rychle vybíjí. Další nevýhodou je rychlé vypotřebování mobilních dat, z čehož samozřejmě profitují mobilní operátoři.

Není také výjimkou, že hráči Pokémon Go ztrácejí kontakt s realitou. V Americe například došlo k první automobilové nehodě způsobené tím, že řidič věnoval větší pozornost hře Pokémon Go než řízení. Dva jiní muži z Kalifornie byli naopak tolik zapálení do hry, že spadli z útesu.

Kromě toho se už také objevili lidé, kteří hru Pokémon Go zneužili k nekalým úmyslům. Parta teenagerů nalákala jedenáct hráčů na tzv. pokéstop (místo, kde jsou hodnotné odměny), a poté je okradla. Přestože je policie záhy dopadla, tak je tato událost varováním pro všechny další hráče Pokémon Go.

Chytla vás také Pokémonová mánie? Nebo se naopak děsíte toho, jak moderní technologie mění tento svět? Hlasujte o tom v naší anketě a napište svůj názor v komentářích!

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont