Past na seniory: předváděcí akce, kde se vnucují šmejdy za desítky tisíc korun

O tom, že praktiky některých obchodníků a prodejců zachází daleko za hranice slušnosti a zákonem stanovené mantinely, není třeba diskutovat. To je věc všeobecně známá. Jsou však i tací, kteří jdou za svým cílem ještě dál - doslova přes mrtvoly. V porovnání s jejich jednáním je i otravný a neodbytný telefonát od operátora s nabídkou paušálu příjemně strávenou chvilkou. Tyto hyeny parazitující na lidské důvěře a neznalosti prodávají zboží za desítky tisíc korun a ničí lidem klidné spaní i život.

Zakázali byste předváděcí akce, na kterých se lidem vnucuje předražené zboží?

Rozhodně ano. A všechny ty prodejce pozavírat. Vždyť to snad není možný, co si dovolujou k obyčejným lidem.
Ano, jsou to všechno jen zloději, kteří sprostě využívají toho, že člověk je v pokročilejším věku příliš důvěřivý. 
Ne, každý musí vědět, co je pro něj výhodné a co nikoliv. A taky že nemá podepisovat to, co si pořádně nepřečte. 
Je to prodej jako každý jiný. Přímo bych to nezakázal/a, jen je třeba přitvrdit v postihu, když prodejci zboží doslova vnutí a zatají důležité informace. 
Je mi to jedno.
Děkujeme za Váš hlas.

Předváděcí akce jsou pečlivě připravené a mají vždy stejný scénář. Základem je nalákat na krásný zájezd za směšně nízkou cenu, s obědem zdarma, prohlídkou zámku zdarma a hodnotnými dárky (sada nářadí, salám, pánev na smažení apod). Zmínka o podmínce zúčastnit se prezentace nějakého výrobku pak už pro mnohé výletu chtivé občany není žádnou překážkou. Minimálně do chvíle, kdy to vypukne.

Není výjimkou, když předváděcí akce trvá i 6 a více hodin v kuse. Během této doby jsou v praxi aplikovány všechny metody psychického nátlaku. Od obyčejného přesvědčování, přes sugestivně pokládané dotazy až k veřejnému zesměšňování a ponižování s nadávkami a vyhrožováním. "Prodejci" se na těchto akcí neštítí ani agrese, násilí a cíleného vyvolávání strachu. Nově přišli na další způsob, jak dohnat lidi k podpisu smlouvy - podávají svým obětem alkohol, aby pak kladli menší odpor a dali se lépe ukecat.

Cíl je jasný, udat zboží za co nejvyšší možnou cenu a co největšímu počtu lidí. Bohužel se to prodejcům většinou podaří, a mnohým (především starším) lidem se tak doma hromadí věci, jako například sada zcela obyčejných hrnců za 40 000 Kč nebo základní kuchyňský robot z levných plastů za 20 000 Kč, které budou splácet třeba až do konce života.

Česká obchodní inspekce provedla šetření a zjistila, že přes 70 procent kontrolovaných subjektů, co tyto předváděcí akce pořádají, pochybilo a užívá nekalé obchodní praktiky. Za to dostanou pokutu a... a jede se dál. Je to v pořádku? HLASUJTE V ANKETĚ!

 

Zdroj:

Tyden.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont