Pavel Bělobrádek

(*25.12.1976 v Náchodě) je český politik, člen KDU-ČSL. V roce 2010 vystřídal Cyrila Svobodu na pozici předsedy této strany, kterou zastává dodnes. Je poslancem Poslanecké sněmovny PČR, 27. listopadu se stal místopředsedou. Kromě toho je i úřadujícím zastupitelem Královehradeckého kraje a zastupitelem svého rodného města Náchoda.

Pavel Bělobrádek a studium: veterina i politologie

1995 - 2001: studuje na Fakultě Veterinární hygieny a ekologie brněnské Veterinární a farmaceutické univerzity, obor: veterinární lékařství (získal titul MVDr.)

2004 - 2008: doktorandské studium na stejné fakultě (získal titul Ph.D.)

2010 - 2013: studuje ekonomii, politologii, právo, mezinárodní vztahy, politický marketing a veřejnou prezentaci na Institutu CEVRO (zakončeno titulem MPA) 

Kariéra Pavla bělobrádka

Mimo politiku toho Pavel Bělohrádek příliš nestihl. V roce 2001 získal místo veterinárního inspektora na Krajské veterinární správě pro Královéhradecký kraj, kde pracoval až do roku 2009. Poté se už naplno věnuje své politické kariéře. 

Politická kariéra Pavla Bělobrádka

Členem KDU-ČSL je Pavel Bělohrádek od roku 2004 a zastával několik funkcí, jako je předseda okresního výboru, atd.. O pět let později se stal krajským tajemníkem strany v Pardubickém kraji. V roce 2010 se stal zastupitelem města Náchoda a tuto funkci vykonává dodnes.

Rok 2010 je pro jeho politickou kariéru zlomovým, protože v tomto roce se stal předsedou strany KDU-ČSL po rezignujícím Cyrilovi Svobodovi. V roce 2012 se stal zastupitelem Královéhradeckého kraje, kde působí jako člen kontrolního a finančního výboru.

Funkci předsedy strany znovu potvrdil v roce 2013, kdy byl opět zvolen většinou členů KDU-ČSL (nicméně byl jediným kandidátem, Zuzana Roithová se eventuelního postu předsedkyně strany vzdala).

Ve stejném roce vystupoval  Pavel Bělobrádek jako lídr KDU-ČSL ve volbách do Poslanecké sněmovny. Volby byly pro stranu úspěšné a po třech letech získala opět mandáty v Poslanecké sněmovně (celkem 14). Pavel Bělohrádek se účastnil jednání s představiteli ČSSD a strany ANO. Tyto tři strany se následně domluvily na koalici a v nové vládě budou tvořit většinu. 

Zajímavosti o Pavlu Bělobrádkovi

Pavel Bělobrádek je ženatý a se svou ženou má syna Josefa.

V roce 2010 vyvolal mediální poprask jeho výrok: "Za ty roky mi prošla rukama spousta dobytka i sviní a věřte mi, že si s nimi poradím, i když se s nimi potkám ve vrcholné politice."

Děkujeme za Váš hlas.

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont