Po pití pančovaného alkoholu zemřeli už tři lidé, otrávených přibývá

Katastrofický scénář v kauze metylalkoholu, po jehož požití zemřeli už tři lidi, se i nadále vyplňuje. Nové případy vážné otravy se objevily i na jihu Moravy, konkrétně ve Znojmě a v Kyjově. Do vazby byl v souvislosti s tímto případem vzat jeden muž, policie však prozatím neupřesnila znění jeho obvinění.

Jaký trest byste navrhli lidem, co vyrábí a distribuují nebezpečný nekvalitní alhokol?

Poslal/a bych je do vězení za vraždu či pokus o vraždu, určitě vědí, že nabízí lidem něco, co je může zabít, nebo minimálně zmrzačit.
Udělal/a bych jim večírek, na kterém by se podávaly ty jedy, co sami vyrábí a prodávají. A museli by to pít.
Co nejvyšší možný trest v dané sazbě pro všechny, kteří v kauze, třeba i minimálně, figurují.
Děkujeme za Váš hlas.

Levný čepovaný alkohol zabíjel v Havířově, kde se do nemocnice po jeho konzumaci dostalo šest lidí, přičemž tři z nich zemřeli. Další dvě osoby leží v těžkém stavu v nemocnici i na jižní Moravě. Je ale velice pravděpodobné, že to není konečný součet. Následky pití neodborně upravených alkoholických nápojů budou závažné i pro ty, co boj o svůj život vyhrají. Jeden muž již oslepl, stejný osud hrozí i dalším. Metylalkohol může v těle nevratně poškodit nejdůležitější orgány, především játra.

Problém pančovaného a nekvalitního alkoholu ještě nikdy nenabral v tuzemsku takových rozměrů jako nyní. Policie proto varuje všechny před pitím neoznačených, stáčených a levných tvrdých alkoholických nápojů. Prodávají se v trafikách či u stánků. Nižší cena, která je bohužel pro mnohé lákadlem, však znamená velký hazard s vlastním životem a zdravím, jak ukázaly události posledních dní.

Zdroj:

Tyden.cz, Idnes.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont