Politický skandál! Poslanec Schwarz si pořídil bytový dům za pouhých 200 tisíc

Bronislav Schwarz, poslanec za ANO, získal bytový dům za podezřele nízkou cenu 200 tisíc. A to ještě od obce, v níž dělá starostku jeho manželka. Je Bronislav Schwarz nejlepší obchodník s realitami na světě, nebo si naopak zahrává se svou pověstí či přímo se zákonem? Hlasujte v naší anketě a diskutujte pod článkem, nekompromisně!

Co si myslíte o tom, že si poslanec Schwarz (ANO) koupil dům za pouhých 200 tisíc?

Je to skandál, ať odejde z politiky!
„ANO, bude líp." Tedy aspoň pro pana Schwarze. Už nevím, jestli se smát, nebo brečet.
Když má někdo šanci si polepšit, tak ať to udělá. Tímhle heslem se v životě řídím taky.
Pan poslanec je v tom nevinně, to se určitě vysvětlí.
Je to výmysl novinářů, kteří chtějí zdiskreditovat ANO!
Děkujeme za Váš hlas.

Ještě nedávno proslul výrokem, že je ochoten obětovat kus své svobody za pořádek. Nyní je však na poslance Bronislava Schwarze (ANO) upřena pozornost z jiného důvodu – od obce Lom u Mostu, kde je starostkou jeho žena, si totiž koupil bytový dům za 200 tisíc korun. Podle odhadu se však podobné domy prodávají za zhruba milion korun. Skandál odhalili redaktoři MF DNES.

Přestože Lom u Mostu nepatří zrovna mezi ty nejlepší lokality, kde by byla cena nemovitostí nějak závratná, tak cena 200 tisíc za bytový dům je opravdu nízká. Tento obchod je navíc podezřelý tím, že podle deníku je žena Bronislava Schwarze a starostka obce v jedné osobě uvedena v kupní smlouvě jak na straně prodávajícího, tak je její jméno i v kolonce kupujícího.

Pochybnostem nahrává i fakt, že stejný bytový dům chtěl koupit i jiný zájemce, který za něj nabízel 782 tisíc. Ten byl však zastupitelstvem vyhodnocen jako neseriózní. A tak bytový dům získal poslanec Schwarz.

Zastupitelé obce Lom u Mostu, kteří poslanci dům prodali, ovšem argumentují tím, že Schwarz za nemovitost nezaplatil 200 tisíc, ale 600 tisíc. Místostarosta obce Pavel Barák (ODS) navíc popsal mechanismus transakce – třetinu peněz zaplatí kupující při podpisu smlouvy a dvě třetiny proinvestuje a využije na opravu střechy a fasády.

Co z tohoto systému ovšem vyplývá? Že poslanec Schwarz zaplatil obci za dům opravdu jen 200 tisíc korun. Dalších 400 tisíc sice podle smlouvy musel použít na renovaci domu, čímž ale pomohl jen sám sobě – vylepšil si totiž svůj budoucí majetek.

Podle deníku už bylo několik domů tímto způsobem v Lomu u Mostu prodáno. A asi vás nepřekvapí, že mezi zájemci byli bývalí či současní zastupitelé města...

Jedná se podle vás o politický skandál, po němž by měl poslanec Schwarz odejít z politiky? Nebo je podle vás jen dobrý obchodník, co umí využít vhodných podmínek? Hlasujte v anketě a diskutujte pod článkem, nekompromisně!

Zdroj:

MF DNES

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont