Potetovaný umělec Vladimír Franz prezidentem?

Hned zpočátku příštího roku čeká občany České republiky historická událost – proběhne vůbec první přímá volba prezidenta. Osob, které vyslovily zájem na tom stát se novou hlavou našeho státu, je víc než dost, což asi není nic překvapivého. Jde z velké části o lidi, kteří někdy byli nebo stále jsou politicky činní. Mezi nimi však někdo vyniká. A to ne pouze tím, že se v politice nikdy neangažoval. Na první pohled zaujímá svým vzhledem – je totiž potetovaný po celém těle, včetně obličeje.

Umíte si představit, že by byl Vladimír Franz prezidentem?

Ano, určitě ho podpořím. Je to inteligentní člověk s dobrými názory. Vzhled je pro mě nepodstatný.
Taková představa mi nevadí, i když ve volbách podpořím někoho jiného.
Ne, byli bychom ve světě jen pro smích. Reprezentativní vzhled je předpokladem prezidenta.
Je mi to jedno. Volit nebudu, nezajímá mě, kdo se chce na Hrad dostat.
Je to úplně jedno. Jestli ten, nebo tamten nebo ta. Pořád to bude jen loutka bez pořádných pravomocí.
Děkujeme za Váš hlas.

Skladatel a malíř prof. JUDr. Vladimír Franz je právník a umělec, který svou vášeň promítl skrze tetování i do svého vzhledu. Jedno je jisté – v případě zvolení by si ho zanedlouho zapamatoval celý svět. Což už se děje vlastně teď, kdy jeho kandidaturu komentují v zahraničí jako kuriozitu a určité uvolnění poněkud napjaté situace v zemi, kde si politici nadávají do mužských genitálií a nosí si úplatky domů v krabicích od vína.

Jakmile však sám Franz potvrdil svou kandidaturu a vyvrátil spekulace o tom, že se jedná o recesi, dočkal se obrovské vlny podpory, která se šíří především prostřednictvím sociálních sítí, kde mu sympatie vyjadřuje už téměř 15 000 lidí. A to je mnohem více než u jiných zájemců o příjemné bydlení na Hradě (pro srovnání – profil Jana Fischera má 3000 fanoušků).

Na druhé straně má však spousta lidí i naprosto odmítavý postoj s tím, že člověk s takto netradičným vzhledem není dostatečně reprezentativní a ve světe by byl jen pro smích. Sázkové kanceláře však mají jasno – dávají umělcovi mnohem větší šance než třeba Janě Bobošíkové nebo Zuzaně Roithové. Oficiální průzkum z června letošního roku, do kterého ještě nebyla kandidatura excentrického umělce zahrnuta, uvádí, že nějvětšími favority voleb jsou Jan Fisher a Miloš Zeman. Uvidíme, jak s kartami zamíchá vstup Vladimíra Franze do centra dění.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO, VE KTERÉM VLADIMÍR FRANZ KOMENTUJE SVOU KANDIDATURU A OBECNĚ POST PREZIDENTA:

Zdroj:

Parlamentnilisty.cz, Mediafax.cz, Ihned.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont