Prodejci na předváděcích akcích používají nový trik

Lidé, kteří jezdí na výlety spojené s předváděcí akcí nějaké firmy, by se měli mít na pozoru. Prodejci si našli novou cestu, jak udávat zboží za minimálně desetinásobek jeho skutečné hodnoty. Obcházejí tak novelu občanského zákoníku, která jim brání v původních nekalých praktikách, co zbavovaly zákazníka možnosti odstoupit od smlouvy.

Má smysl hlídat a pokutovat prodejce, nebo je lepší šířit osvětu mezi lidmi?

Myslím, že ty hyeny si vždycky najdou nějakou skulinku, takže spíš bych se zaměřil/a na prevenci.
Staří lidé jsou bohužel snadno manipulovatelní, tudíž je třeba si došlápnout na prodejce a ošetřit to zákonem s tvrdými postihy, aby to nedělali.
Určitě by bylo dobré, kdyby vznikla kampaň, který by varovala před nákupem na těchto akcích.
Ať si firmy předvádí ty šmejdy, ale zakázal bych přímý prodej na těch akcích. Aby to mohla být vyloženě jen reklama.
Děkujeme za Váš hlas.

Nyní prodávají zboží za menší cenu, avšak s dodatkem, že je třeba souhlasit s tím, že prodejce bude v případě potřeby zakoupené výrobky i opravovat. A taková předplacená služba samozřejmě něco stojí, konkrétně i desítky tisíc korun. Tím jsou prodejci zpátky na koni a dostanou za šmejd nesmyslně nadsazenou částku.

A ten, kdo se nechal přesvědčit a uvědomil si svůj chybný krok až třeba doma, má smůlu. V obchodních podmínkách (které jsou samozřejmě psány velice drobným písmem na smlouvě) stojí, že tuto dohodu o opravě a údržbě zboží nelze zrušit. Takže hyeny zůstávají hyenami a zákon je na ně opět krátký. Bohužel.

Zdroj:

Idnes.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont