První česká paterčata dostanou od města dvě chůvy a větší byt

Rodiče očekávaných prvních českých paterčat jsou v posledních dnech doslova mediálními hvězdami. O raritním případu, kdy se rodičům přirozenou cestou, tedy bez umělého oplodnění, podařilo počít hned pět dětí najednou, slyšel už asi každý. A možná právě i medializace těhotenství Alexandry Kiňové přispívá k vlně solidarity.

První česká paterčata. Co vy na to?

Je to síla, zvlášť, když se jim to podařilo bez umělého oplodnění. Příroda mě asi nikdy nepřestane překvapovat.
Držím jim ale palcce a přeju jim, ať se k nim dostane maximální pomoci ze strany města i státu. Vypadají jako slušní lidi, kteří si to zaslouží. Hlavně, ať jsou zdraví.
Sice je to pět dětí naráz, ale podle mě není zas takový problém to zvládnout.
Nesouhlasím s tím, aby byli lidi nějak speciálně podporováni jenom proto, že mají hodně dětí. Já chci taky větší byt a nikdo mi ho nedá. Je to zbytečně zmedializovaná kauza.
I když je to trochu bulvár, myslím, že v případech, jako je tenhle, můžou média dost výrazně pomoct. Věřím, že až se paterčata narodí, lidi začnou pořádat sbírky nebo posílat dárky.
Děkujeme za Váš hlas.

Manželé z Milovic, kteří už mají pětiletého syna, se tak budou díky pomoci města moci přestěhovat do většího bytu, s dětmi by po porodu mamince měly pomáhat dvě chůvy a těšit se mohou také například na příspěvky na dětské pleny. Podle médií mají manželé Kiňovi štěstí, že žijí právě v Milovicích. Vzhledem k poměrně velkému počtu dvoj, troj a dokonce i jedněch čtyřčat mají Milovice nastavenou finanční pomoc.

 

Zdroj:

ceskatelevize.cz, idnes.cz, novinky.cz, aktualne.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont