První sKarty dorazily svým majitelům, kritika neutichá

Systém vyplácení sociálních dávek doznal změn, které se líbí málokomu. Jednou z těch nejvýraznějších je sKarta, tedy karta do bankomatu, která plně nahradí klasické poštovní poukázky. Provozovatelem je Česká spořitelna. Ten, kdo by chtěl i nadále zůstat u osvědčených složenek, musí počítat s tím, že to bude považováno za nadstandardní a placenou službu.

Líbí se vám nový systém vyplácení dávek přes sKartu?

Ano, je třeba jít s dobou a zjednodušovat zastaralé postupy s využitím moderních technologií.
Ne, spousta lidí s tím bude mít problém, je to zbytečnost, když starý způsob fungoval dobře.
Kdyby si mohli lidé vybrat, zda budou, nebo nebudou sKartu používat, pak ano.
Ať s tím jdou někam, je to jen další ždímání peněz z občanů. Musí jim být jasné, že především ze seniorů vyberou na poplatcích miliony.
Dávky nepobírám, tak mě to nezajímá.
Děkujeme za Váš hlas.

Jisté je to, že sKarta je produkt, na kterém si minimálně Česká spořitelna pořádně namastí kapsu. Za ztrátu bude muset občan zaplatit 240 Kč, pokud skrze kartu podá nějaký platební příkaz, bude ho to stát 6 Kč, přičemž když se splete, bude muset stornovat příkaz, což ho bude stát 300 Kč. Nutno podotknout, že zpoplatněny jsou i samotné výběry peněz, které na kartu dorazí. První bude zdarma, ovšem za předpokladu, že bude z bankomatu České spořitelny. Každý další pak za 6 Kč, u bankomatu jiné banky nebo na přepážce České spořitelny 40 Kč.

Velkým problémem jsou nejen vysoké poplatky zmíněné výše, ale už samotný princip takového vyplácení dávek. Mezi staršími lidmi a seniory je spousta osob, které dosud ani nemají potuchy, jak slouží bankomat a jak ho použít. A kdo jim pomůže? Ministr Drábek, který tento nesmysl tak vehementně podporuje? Nemluvě o tom, že ne v každé obci bankomat je. Občané České republiky se zkrátka opět dočkali výmyslu, který jim má opět o trochu více znepříjemnit život. Asi aby nezapomínali, v jakém Absurdistánu žijí...

Zdroj:

Idnes.cz, Tyden.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont