Rakvice: Vyvíjíme nealkoholické víno

Vinař Miloš Michlovský z Rakvic se pustil do výroby nealkoholického a nízkoalkoholického vína. Tento unikátní produkt pro mnohé na první pohled (nebo posech) vypadá jako holý nesmysl, avšak experti se domnívají, že má u nás podobně slibnou budoucnost, jako třeba nealkoholické pivo. Taky mu dříve nikdo nevěřil a teď si obzvláště mezi řidiči nachází čím dál více příznivců.

Co si myslíte o nealkoholickém víně?

Je to blbost, nikdy bych to nepil/a.
Je to podle mě dobrá alternativa třeba pro řidiče nebo těhotné ženy. Sice pochybuju, že to chuťově fakt nepůjde poznat, ale nic proti tomu nemám. Nealkoholickému pivu taky nikdo nevěřil a dnes se běžně pije.
Už neví, co by pro prachy vymysleli.
Je mi to jedno, víno nepiju.
Alkohol je metla lidstva!
Je to prznění vinařského řemesla..
Děkujeme za Váš hlas.

Podle Miloše Michlovského půjde o unikátní technologii zejména v tom, že sice bude z vína odstraněn alkohol, ale současně bude plně zachována jeho chuť. To vše díky speciální vakuové dvoufázové odparce, která dokáže aroma oddělit a v další fázi jej pak zase zpět vrátit.

Nealko pivu dříve také nikdo nevěřil, proč bychom nemohli mít nealko víno?

"U piva také dříve nikdo nevěřil, že jeho nealkoholická verze může mít úspěch. Podobné víno může být stejně úspěšné, toto pole na trhu je určitě ještě nepokryté," uvedl Mojmír Baroň z katedry vinohradnictví a vinařství Mendelovy univerzity. "Buket je pro laika velice podobný. Chuťově tam samozřejmě chybí alkohol, ale komplexně by laik asi těžko odhadoval, kolik alkoholu to má, nebo jestli tam vůbec je," poznamenal akademik.

 

Zdroj:

iDNES.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont