Rázná slova versus zkušenost. Prezidentem USA bude Trump, nebo Clintonová

Americký prezident Barrack Obama má své osmileté funkční období téměř za sebou. Kdo ho v Oválné pracovně Bílého domu nahradí? Už teď je jasné, že to bude buď republikán Donald Trump, nebo demokratka Hillary Clintonová. Komu držíte palce vy? Hlasujte v anketě!

Kdo by podle vás měl vyhrát prezidentské volby v USA?

Donald Trump – konečně rázný politik, který se nebojí říct, co si myslí!
Hillary Clintonová – je na čase, aby v Bílém domě zasedla poprvé žena!
Prezidentské volby v USA mě nezajímají.
Ať si v Americe dělají, co chtějí – nejdůležitějším světovým politikem je stejně Putin!
Děkujeme za Váš hlas.

Stane se příštím americkým prezidentem kontroverzní obchodní magnát, nebo naopak v Bílém domě poprvé zasedne žena? V boji o nejmocnější funkci světa stojí proti sobě republikán Donald Trump a demokratka Hillary Clintonová. Jasno bude na začátku listopadu, kdy Američané ve volbách vyberou 45. prezidenta USA. 

Donald Trump

Realitní magnát, televizní hvězda a také politik, který ráznými slovy rozhodně nešetří – to je sedmdesátiletý Donald Trump, kandidát za Republikánskou stranu. Zpočátku nebyl Trump brán jako favorit, ale nakonec se dostal až do finálového boje o prezidentské křeslo. A to především díky tomu, že umí přesně zacílit na myšlení amerických voličů, kteří jsou znechucení ze současné politiky. Trump proslul svými kontroverzními výroky o Mexiku, imigrantech i ženách, přesto tím jeho popularita neutrpěla, ba naopak posílila.

Hillary Clinton

Proti Trumpovi stojí klidná síla ověnčená dlouholetými politickými zkušenostmi – demokratka Hillary Clintonová. Ta už se jednou o post hlavy státu ucházela, ale nakonec ji porazil současný prezident Barrack Obama. Clintonová byla v letech 1993-2001 první dámou Spojených států po boku Billa Clintona, později zastávala funkci senátorky v Kongresu a čtyři roky byla ministryní zahraničních věcí USA. Pokud bude Clintonová zvolena prezidentkou Spojených států, stane se tak první ženou v tomto úřadě.

Sledujete americké prezidentské volby? Je vám sympatičtější Trump nebo Clintonová? Hlasujte v anketě a pište své názory do komentářů!

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont