Robert Silverio

(* 1965 v Praze) Výtvarník, vedoucí katedry fotografie na pražské FAMU 

Robert Silverio je fotograf a teoretik fotografie. V roce 1984 absolvoval pražské gymnázium Arabská, pracoval jako asistent režie u Krátkého filmu a také jako rekvizitář ve Filmových studiích Barrandov. 

Později Robert Silverio studoval moderní filologii v oboru anglistika a italistika na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, a to v letech 1989 až 1994. Působil jako vyučující na Pražské fotografické škole, později pak na FAMU. Zde také Silverio získal doktorský titul (teoretická práce s názvem Dekonstrukce současné fotografie). Tato doktorská práce se pak stala základem další jeho publikace Postmoderní fotografie (NAMU, 2007). Jeho habilitační prací pak byla publikace Ke klíčovám textům filosofie fotografie druhé poloviny 20. století.

Je členem Pražského domu fotografie, a to od roku 1994, dále je spoluzakladatelem Národního muzea fotografie, momentálně působí také na katedře fotografie pražské FAMU. Zde přednáší zejméně dějiny fotografie, vede také seminář dějin a teorie fotografie. Stále také aktivně tvoří. 

Již od začátku 90. let Robert Silverio publikuje texty o fotografii včetně recenzí v denících a odborných časopisech, jako jsou například Lidové noviny, Literární noviny, Revolver Revue, nebo třeba Atélier a další.

Děkujeme za Váš hlas.

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont