Rozhodování o důvěře Rusnokově vládě. Slavně to pro ni nevypadá.

Poslanci dnes rozhodnou, zda úřednická vláda Jiřího Rusnoka získá důvěru nebo ne. Podle rozložení sil v Poslanecké sněmovně to však vypadá, že kabinet důvěru nedostane. Na schůzi se dostaví také náš velevážený pan prezident Miloš Zeman, který takzvanou vládu odborníků jmenoval bez vazby na dolní komoru po pádu kabinetu Petra Nečase.

Kdybyste byli poslanec, hlasovali byste pro důvěru Rusnokovu kabinetu?

ani náhodou
spíše ne
spíše ano
ano
je mi to fuk, stejně jsou to všichni zmetci
Děkujeme za Váš hlas.

Kdo bude hlasovat PROTI Rusnokově vládě

Aby Rusnokův kabinet důvěru Poslanecké sněmovny získal, musela by se pro její přijetí vyslovit nadpoloviční většina přítomných poslanců. Proti této vládě však budou podle dostupných informací hlasovat zástupci někdejší koalice ODS, TOP 09 a Starostů a LIDEM a taky někteří nezařazení poslanci. A to už vychází na víc než stovku, což je nadpoloviční většina.

Kdo bude hlasovat PRO Rusnokovu vládu

Pro Rusnokův kabinet zvednou ruku členové ČSSD, KSČM a Véček, což by mělo být 91 hlasů. V nich bude třeba i nezařazený Jiří Dobeš.

Když Rusnokova vláda důvěru nezíská, měl by podle všeho podat demisi a další kroky bude mít v rukou kdo jiný, než Miloš Zeman. Je tedy klidně možné, že úřednická vláda bude v demisi řídit naši republiku po delší dobu.

 

Zdroj:

ČTK

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont