Sečteno a podtrženo: Vaše názory za druhý únorový týden

Čtete nás čím dál víc. A taky čím dál víc projevujete své názory v našich klikačkách. A to se nám líbí! Minulý týden nás štvali hlavně naši politici. A vás taky, tak se pojďme podívat na to, jak moc.

Vašek Klaus moc plusových bodů nenasbíral

Klaus už skoro na svém odchodu z Hradu označil pro nějaký zapadlý polský plátek Václava Havla za extrémního levičáka. Vy jste to, stejně jako my, pěkně odsoudili. Pro většinu z vás dělá náš prezident jenom ostudu a už by ho měli fakt poslat do důchodu. No, už aby to bylo.

Zeman se snažil, ale to vás taky moc nebere

Jakoby nás Klausův nástupce chtěl přesvědčit o tom, že on bude lepší hlava státu, vytasil se Miloš Zeman s nápadem, že si utrhne od huby a 30 procent svého budoucího prezidentského platu věnuje charitě. Teda na splácení státního dluhu. Vy mu to ale moc nežerete a je to podle vás jenom promyšlený populistický krok, kterým si chce naklonit své poddané, aby mu uvěřili, že to s nimi přeci myslí upřímně a je férový hráč. Vás si ale tímto gestem nezíská.

Změnili byste taky systém, podle kterého se rozdělují romské děti do škol

Mladá romská rapová skupina natočila klip, kterým se snaží nabádat rodiče romských dětí, aby je tak často neposílali do prakatických škol, když zvládnou učivo na běžné základce.Většina z vás se na to dívá tak, že posílat malé romy v takové míře do praktických, dříve zvlástních škol, opravdu není potřeba.

To, že je dítě ze sociálně slabší rodiny, nemusí přece znamenat automaticky, že ho musí šoupnout do zvláštní školy. Hlasovali jste většinou za rovnou příležitost pro vzdělání a proti zbytečnému podceňování takovýchto dětí. Jen o něco menší skupina z vás ale způsobu, jak jsou dnes děti rozdělovány do škol, plně důvěřuje.

Podporujete zachování Hořínovy vily

První z našich čtenářů se odhodlal a nekompromisně se rozohnil na našich stránkách nad situací okolo historické budovy ve starém Bohumíně, která bude možná zbourána. Pokud ji neprohlásí za kulturní památku. Opravdová většina z vás s iniciativou našeho čtenáře souhlasí. A i když respektujete soukromé vlastnictví, myslíte si, že domy s historickým potenciálem, jako je třeba diskutovaná bohumínská Hořínova vila, by neměly být zbytečně bourány, pokud se dají zachránit.

Exposlanec strom a opilí lyžaři

Pokud se podíváme více "zpátky do minulosti", na bývalého poslance Petra Wolfa s a jeho originální výmluvu, že se proměnil ve strom a má místo rukou větve, jste se dívali jako na zločince, který se jen vyhýbá tomu, jít sedět. Pití alkoholu na sjezdovkách je podle vás nebezečné a mělo by být trestáno přísněj. Když opilému lyžaři zabaví jenom skipas, není to nic moc.

 

Máte ve svém okolí někoho nebo něco, co vám pije krev? Dochází vám trpělivost s vašimi obecními politiky?Děje se u vás nějaké bezpráví, na které už se nemůžete dívat?

Vše názory nejen z regionů nás zajímají, napište nám je na redakce@nekompromisne.cz a my je uveřejníme.

 

Nekompromisně.cz najdete také na Facebooku.

Zdroj:

vaše ankety

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont