Sečteno a podtrženo: Výsledky vašich hlasování za červenec

Referendum o vystoupení z Evropského unie jste zavrhli, na dovolenou do Chorvatska nejezdíte a jasně jste se shodli na tom, že teroristické útoky mají souvislost s muslimskou imigrací. Z červencových hlasování, která jsme pro vás připravili, také vyplývá, že vás baví lovit Pokémony s mobilní aplikací, poslance Schwarze byste poslali pryč z politiky a v amerických prezidentských volbách fandíte Hillary Clintonové.

Referendum o vystoupení z Evropské unie byste v Česku nechtěli

Měl by po „brexitu" následovat „czexit"? Podle výsledků ankety by podle vás o komplikované otázce jako je vystoupení z Evropské unie neměli občané České republiky mít možnost hlasovat v referendu jako Britové. Tento postoj zaujalo 38,1 procent čtenářů. Jen o necelých deset procent čtenářů méně má však opačný názor – Evropskou unii a její přebujelou byrokracii je zapotřebí zrušit. Rozkolísané výsledky ankety tak vypovídají o tom, že mezi čtenáři nepanuje k této problematice jasné a soudružné stanovisko.

Šokující hlasování – naši čtenáři do Chorvatska nejezdí!

Chorvatsko je dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších turistických destinací pro obyvatele České republiky. V naší anketě však 38,4% čtenářů zvolilo možnost, že do Chorvatska, kde se to hemží samými Čechy, nejezdí. Dalších 30,8% čtenářů ale dalo najevo názor, že léto bez dovolené v Chorvatsku není léto. A více než 23% čtenářů uvedlo, že v Chorvatsku jednou byli a už se tam vracet nechtějí. I další anketa tak vyvolala rozporuplné reakce.

Terorismus a imigrace jdou podle vás ruku v ruce

Souvisí teroristické útoky s muslimskou imigrací? Tak v této otázce jste měli naprosto jasno – 78,7% čtenářů hlasovalo, že ano. Podle většiny našich čtenářů tedy bylo velkou chybou, pustit muslimy do Evropy. Pouze 15% z vás si myslí, že terorismus byl, je a bude bez ohledu na uprchlíky. Pozitivní je, že teroristické útoky nikdo z našich čtenářů slepě nepřehlíží, jelikož možnost „nezajímá mě to" nezískala ani jeden hlas.

Pokémoni rozdělují čtenáře. Jedni jim propadli, druzí je odsuzují

Nová mobilní aplikace Pokémon Go pobláznila téměř celý svět. A dokonce i čtenáře webu Nekompromisne.cz! Téměř 40% lidí totiž v anketě vybralo možnost, že je hra zcela pohltila a Pokémony loví ve dne v noci. Oproti tomu se 26% čtenářů pozastavuje nad tím, kam tento svět spěje, když lidé venku s mobily chytají virtuální zvířátka. Ať tak, nebo tak, Pokémonová mánie vyvolala vášnivé diskuze, což tvůrci hry jistě přivítali.

Téměř polovina z vás už nechce v politice vidět poslance Schwarze

Že si poslanec Bronislav Schwarz (ANO) koupil bytový dům jen za 200 tisíc? Téměř polovina hlasujících má jasno – jedná se o politický skandál a poslanec Schwarz by měl odejít z politiky! Je však také vidět, že se v Česku ještě drží pozůstatky totality a heslo „Kdo neokrádá stát, okrádá svoji rodinu" - 23,5% čtenářů má totiž životní krédo, že když má někdo šanci si přilepšit, tak ať to udělá.

V amerických prezidentských volbách byste zvolili Clintonovou

Ve slavné Oválné pracovně Bílého domu, kde sídlí prezidenti Spojených států Amerických, byste rádi poprvé v historii viděli ženu. Pro kandidátku demokratů a zkušenostmi otřelou političku Hillary Clintonovou bylo totiž 60% čtenářů, zatímco kontroverzní Donald Trump zaujal jen 20% z vás. Mělo by to být varování i pro Andreje Babiše, který se americkému realitnímu magnátovi v lecčem podobá?

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont