Sečteno a podtrženo: Začátek měsíce března podle vašich hlasování

Halové msitrovství Evropy v atletice vás bavilo, Praha chce udělat z prostitutek živnostnice, odpadky místo potravin kupovat nechcete a zvýšili byste počet pracovníků potravinářské inspekce. Hejtmani půjdou k Zemanovi sázet stromy a vy na to máte docela rozporuplné názory. To byly uplynulé dva týdny prostřednictvím vašeho hlasování v našich anketách na názorovém webu Nekompromisně.cz.

Halové mistrovství Evropy v atletice vás bavilo. Nás taky!

Skoro polovina z vás halové mistrovství v atletice sledovala praktcky po celou dobu, nebo aspoň v sestřizích, protože vás atletika dost baví. Nás taky a stejně jako vy úspěchy našim sportovcům přejeme. Pavel Maslák je borec!

Praha navrhla udělat z prostitutek živnostnice. Nápad se vám docela líbí

Na návrh pražských radních, aby se z prostitutek staly živnostnice a město tak mohlo díky speciálním povolením regulovat i počty a umístění vykřičených domů, jste hodnotili taky docela jednotně. Pokud budeme vycházet z podoby ankety tak, jak jste hlasovali k dnešímu dnu, tak cca 40% z vás je pro. Pokud budou holky (a kluci samozřejmě) platit daně, nápad radních se vám líbí. V podstatě stejně velká skupina z vás ale upozorňuje na fakt, že je prostituce řemeslo, jako každé jiné (a říká se, že dokonce nejstarší na světě, že), a proto nevidí důvod k nějaké speciálnější regulaci, povolením atd. ze strany města. Když živnostnice, tak živnostnice.

No, to jsme teda fakt zvědaví, jak to dopadne.

Odpadky místo potravin kupovat nechcete28.6%

V souvislosti s kauzou o "falešném" masu z Albertu, která proplula českým internetem, jsme se vás zeptali na váš názor. Stejně, jako my nechápete, co si ti prodejci k zákazníkům můžou všechno dovolit a přáli byste jim něakou soudní dohru. Další z vás by maso napíchané vodou a éčkama nejedli ani omylem. Jste rádi, že se v tom vyzáte a vybíráte si kvalitní jídlo.

Počet pracovníků potravinářské inspekce byste navýšili

 Ještě předtím, než jsme na Nekompromisně řešili "výrobky z masa", jsme se vás ptali, jestli si myslíte, že by se měl počet pracovníků Státní zemědělské a potravinářské inspekce zvýšit. Nechceme místopředsedovi KDU-ČSL Marianu Jurečkovi dělat nějakou reklamu, ale jste s ním celkem za jedno. Stát by se podle vás měl v kontrolách angažovat co nejvíc, což by mimo jiné znamenalo taky to, že by se počet pracovníků inspekce zvýšil. Zabilo by se tím několik much jednou ranou - snížila by se nezaměstnanost, kontrola kvality potravin na našich pultech bude důslednější a nebudou to žádné speciální náklady navíc, protože si na sebe inspektoři "vydělají na pokutích."

Názor naší čtenářky na hejtmanské sázení stromů

Přinesli jsme vám také další článek přímo od vás, tedy našich čtenářů. Paní Milada pro vás napsala svůj názor na jeden z dalších kroků nově nastupujícího prezidenta Miloše Zemana. Tentokrát jsme se jejím prostřednictvím pozastavili nad tím, jak Zeman "donutil" hejtmany našich krajů, aby svlékli obleky a ukázali, co v nich je.

Dobrý nápad, ale ne v pracovní době, prosím!

Nápad Miloše Zemana, aby v "jeho" Novém Veselí pracovní četa složená z hejtmanů vysázela na hrázi rybníka novou alej, hodnotíte celkem kladně. Hodně z vás si ale nepřeje, aby hejtmani tuto manuální práci dělali ve své pracovní době, protože je to podle vás finančně neefektivní.  Řada z vás už Zemanovy kroky raději ani nesleduje, jste jím dost zhnusení. Dost z vás si ale taky myslí, že by to mohl být dobrý příklad pro ostatní a to, že hejtmani vysází vlastníma rukama "hejtmanskou alej" i za cenu toho, že to bude v jejich úřední době, by mohlo mít celospolečenský dopad.

 

Máte taky nějaké téma, ke kterému byste se chtěli vyjádřit? Napište nám na redakce@nekompromisne.cz nebo na náš Facebook a my váš článek uveřejníme!

Zdroj:

vaše ankety

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont