Senátoři nechtějí zvýšit DPH, rozhodnou poslanci

Vláda navrhovala, aby byla daň z přidané hodnoty od příštího roku zvýšena na 15 a 21 procent. To znamená, že by podražilo prakticky všechno. Senát však takovou změnu odmítl. Nyní bude koalice potřebovat sehnat 101 poslaneckých hlasů, aby rozhodnutí senátních výborů zlomila. Zvítězí i dál zdravý rozum, nebo občané jako vždy zapláčou a utáhnou si opasky zase o něco více?

Zvýšit DPH - ano, nebo ne?

Ano, musíme se uskromnit, abychom ustáli dopad krize.
Ne, jak má člověk důstojně žít s almužnou, která mu z výplaty po všech těch odečtech zbyde?
Ne, našly by se i jiné cesty, jak snížit schodek rozpočtu.
Jsou normální? To chtějí všechny občany dostat na ulici?
Je mi to jedno.
Děkujeme za Váš hlas.

Obhájcem zvyšování daně z přidané hodnoty je ministr financí Miroslav Kalousek, který takový krok považuje za nevyhnutelné zlo, bez kterého nepůjde snížit schodek státního rozpočtu. Kdyby se radši zajímal o to, aby ze státní kasy nemizely miliardy na zbytečnosti a předražené zakázky, udělal by lépe...

Mimo DPH by se úpravy dotkly i lidí s nejvyššími příjmy (čtyřnásobek průměrné mzdy). Pro ty by vyplynula nová povinnost, a to odvádět následující 3 roky 7 procent navíc. V běžném životě by zvýšení DPH znamenalo především zdražení léků a potravin, zkrátka základních potřeb, bez nichž se lidé neobejdou.

Proti návrhu je i sám prezident Václav Klaus. Ten to pokládá za ohrožení a poškozování ekonomiky, které je zvláště v této době o to více nerozumné. V každém případě je to hlavně útok na peněženky i spokojený život nás všech. Kam až to zajde? Kdy se ti nahoře vzbudí? Až celá republika pomře hlady?

 

Hlasovali byste pro, nebo proti? VYJÁDŘETE SVŮJ NÁZOR V ANKETĚ!

Zdroj:

Idnes.cz, Novinky.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont