Šílené plány kandidátů na prezidenta

I když nás prezidentské volby čekají až za několik měsíců, už teď se kandidáti na post hlavy státu předhánějí v tom, kdo toho voličům slíbí více. Takže taková předvolební klasika. Mezi návrhy se však najdou i skvosty, které nutí k pousmání ještě více než kdy jindy. Tak co by chtěli v zákonech změnit ti, kteří si chtějí od příštího roku lebedit na Hradě?

Už víte, komu dáte svůj hlas v přímé volbě prezidenta?

Ano, už vím a svůj názor nezměním.
Ne, rozhodnutí učiním na poslední chvíli.
Nikomu, nepůjdu volit.
Zvolím nejmenší zlo z nabízeného.
Děkujeme za Váš hlas.

Například Vladimír Dlouhý by chtěl, aby bylo možné chodit k volbám už od 16. Politici by to asi kvitovali, protože by do voličské základny přibyla spousta dalších oveček, na které by mohli cílit svou promyšlenou propagandu.

Jiří Dienstbier to zas zkouší naopak přes homosexuály. Je prý pro adopci děti homosexuálními páry. Účastnil se proto i pochodu Gay pride v Praze. Zajímavé je, že takový postoj zaujal až s blížícími se prezidentskými volbami…

Přemysl Sobotka řeší zcela jiný zásadní problém, a to přechylování ženských jmen. To se mu nelíbí a zakázal by to jako hlava státu. Také by byl rád, pokud by byli poslanci voleni napřímo lidmi – podobně jako tomu je u senátorů.

No, jak je vidno, máme opravdu z čeho vybírat v lednu…

Zdroj:

Novinky.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont