Sobotka versus Babiš, jak toto dopadne?

 

Ještě nenastoupila a už má problémy. Řeč je o nové vládě. Tu by prý prezident Miloš Zeman měl jmenovat během příštího týdne. Ale bude mít koho jmenovat? Přistoupí dva kohouti v kurníku Sobotka a Babiš ke kompromisu, nebo budeme svědky koaličních kohoutích zápasů?

Co si o koaličních vyjednáváních myslíte vy?

Jsem na straně Sobotky. Když už má být koalice, tak všude.
Souhlasím s Babišem. Do vlády je potřeba přinést svěží vítr.
A kde jsou lidovci?
Nemám rád/a ani Sobotku, ani Babiše a jejich hry mi přijdou trapné.
Je mi to jedno, stejně bude vládnout jen pár vyvolených. Ostatní jsou tam pro parádu.
Děkujeme za Váš hlas.

 

A o čem je vlastně řeč?

Koaliční vyjednávání připomíná hru dvou chlapečků na písečku. Spokojeně si hrají s hračkami, když ten v tom oranžovém tričku zjistí, že by si vlastně chtěl hrát i s hračkou chlapečka v modrém tričku. Ten si to však nenechá líbit, začnou se prát a chlapeček v oranžovém začne brečet.
Přeneseno do současné politické situace, Andrej Babiš odmítá přijmout náměstky z ČSSD do resortů, které budou pod vedením zástupců ANO. Bohuslav Sobotka přitom tvrdí, že křížové obsazování ministrů a náměstků bylo součástí předkoaliční dohody. Z tohoto důvodu se prý chce s Babišem příští týden sejít a začít vyjednávat o férových podmínkách.

Babišovi nevoní oranžové růže?

Budoucí ministr financí Andrej Babiš nesouhlasí s křížovým obsazováním koaličních kandidátů do jednotlivých resortů na pozici náměstků. Jak uvedl v rozhovoru pro novinky.cz, tak tento zvyk politických stran se mu prý nelíbí.
Babiš dále tvrdí, že zástupci ČSSD chtějí v resortech ANO klíčové posty tak, aby mohli informovat svou stranu o dění v jednotlivých resortech. „Potřebuji tam lidi na práci, ne aby tam byli kvůli informacím pro ČSSD. Ať si klidně její lidi chodí na porady vedení resortů," uvedl Andrej Babiš v rozhovoru pro novinky.cz.
Na nátlak Sobotky je však ochoten dále vyjednávat. Babiš a Sobotka by se prý měli sejít v pondělí.

Bude mít ANO své ministry ve financích a v obraně?

Babiš a Zeman – pravé české pohoštění

Andrej Babiš má své místo ve vládě na 99% jisté. Na schůzce s Milošem Zemanem se totiž dozvěděl, že prezident nemá s jeho jmenováním do funkce ministra financí žádný problém. Těžko říct, jestli ho Babiš „neukecal" kosteleckými uzeninami, které na schůzce prezidentovi Zemanovi přinesl jako dárek. A nebyla by to hlava státu, kdyby k dárku neotevřela láhev bílého vína. Teprve pak mohli oba představitelé veřejného sektoru společně diskutovat.

Pohnutý osud Stropnického?

Jak uvedl budoucí ministr financí, s prezidentem řešili hlavně témata týkající se financí a resortu obrany. A právě když došla řeč na obranu, padla kosa na kámen. Milošovi Zemanovi se totiž nelíbí, že ministrem tohoto resortu by měl být Martin Stropnický, člen ANO. Tvrdí totiž, že Stropnický nemá dostatečné zkušenosti z tohoto oboru. Po počátečním šoku však Stropnický prohlásil, že na jeho schůzce s prezidentem mu Zeman také přislíbil jmenování do funkce. To by však mělo být až během příštího týdne.

Zdroj:

idnes.cz

novinky.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont