Tour de France má vítěze! Froome si do Anglie odváží rovnou dva dresy

Tour de France skončila. Z velkého úspěchu se raduje celá Velká Británie v čele se stájí Sky. Po loňském zklamání se totiž vítězem stal Chris Froome. Domů si navíc neodváží pouze žlutý dres, který je odměnou pro vítěze Tour de France. Získal také puntíkovaný dres pro nejlepšího vrchaře. Tím se může chlubit ten jezdec, který je nejúspěšnější v horských etapách. A to je veliký úspěch. Vybojovat oba dva dresy se nepodaří jen tak někomu.

Je Chris Froome čistý, nebo mu k vítězství napomohl podvod?

Je čistý, ty pomluvy vymýšlí lidi, kteří mu jen závidí  
Věřím, že by si Froome vědomě nijak protizákonně nepomohl - vyhrál po právu
Možná si nějak pomohl, ale co na tom, dělá to každý
Musel dopovat, jinak by takové výkony nemohl mít
Určitě dopuje, dopuje už každý a ta soutěž pro mě ztrácí serióznost a vážnost
Děkujeme za Váš hlas.

Po hořkém zklamání se dočkal sladkého vítězství

Anglie tak slaví vítězství v Toure už potřetí v historii. A podruhé se jedná o triumf Chrise Frooma. Ten si žlutý dres odvezl domů již v roce 2013. Favoritem byl i loni, ale tehdy musel ze závodu odstoupit kvůli zranění a naděje na vítězství tak přenechal jiným.

Letos však nastoupil v úžasné formě a titul vybojoval. I když mu v závěru poslední etapy značně šlapal na paty soupeř Nairo Quintana, nakonec se vítězství dočkal. Z tohoto úspěchu se raduje i český jezdec Leopold König, který je členem vítězné stáje Sky a Froomovi k titulu tedy také napomohl.

Čisté vítězství nebo prachsprostý doping?

Každá mince má ale dvě strany a tato hvězda cyklistického světa čelí mnohým obviněním z dopingu, a to i ze stran fanoušků. Jeho vynikající výkony a časy zkrátka nenechají spoustu lidí spát. Froome tak musí vstřebávat nejen smršť obvinění v médiích, ale i posměšné a hrubé poznámky přímo od diváků u tratě.

Jsou tyto obavy liché, nebo si Froome skutečně pomáhá jinak, než poctivým tréninkem? Myslíte, že tento sport ještě může být vůbec čistý, nebo je u cyklistů takového formátu doping prostě běžnou praxí?

Zdroj:

idnes.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont