USA: Nejvyšší soud legalizaci homosexuálních sňatků nechce

Tak to vypadá, že americký nejvyšší soud legalizaci homosexuálních sňatků ve Spojených státech fakt moc nakloněn není. Rozhodnutí by sice mělo padnout někdy koncem letošního června, už a úvodním zahájení dvoudenní debaty na toto téma, která se konala právě dnes, to ale moc nadějně ve prospěch vdavekchtivých lesbiček a gayů nevypadá.

Jste pro legalizaci homosexuálních svateb?

Ne, je to proti přírodě.
Klidně, ale možnost adoptovat děti bych jim nesvěřil/a.
Pro mě za mě, ať si každý dělá, co chce a na co se cítí.
Rozhodně jsem pro legalizaci. Jedině tak ukážeme, že jsou gayové a lesby normální lidi.
Když jim vadí současné nastavení, ať se přestěhují do těch zemí, kde to jde.
Děkujeme za Váš hlas.

Podle průzkumů je přitom většina obyvatel Spojených států pro. Zákony to zatím umožňují jenom na území devíti států. Na "zasedání" by se měl diskutovat taky problém, že homosexuální páry, které již byly oddány, nejsou uznávány a nemají stejná práva na federální úrovni.

Soud to asi nechá na jednotlivých státech

Někteří experti tvrdí, že to nejvyšší soud vyřeší lišácky tak, že zruší pouze federální zákon z roku 1996 o ochraně manželství. Podle tohoto zákona je totiž manželstvím pouze takový svazek, který uzavřeli muž a žena (nebo žena a muž? To už necháme otevřené).

Povolování nebo zakazování homosexuálních sňatků by tak zůstalo na jednotlivých státech. Ty by tak v podstatě měly právo rozhodovat, zda se na jejich území mohou homosexuální páry oddávat, nebo ne. Pokud by k takovému "povolení" došlo, gayové a lesbičky oddaní na území těchto států by byli uznáni i na federální úrovni. Ale stačí to? Tohle asi moc komplexní řešení pro celou federaci nebude.

Diskriminace?

Zrušení zákona o manželství podporuje taky prezident Barack Obama, naopak proti stojí skupina republikánů, církev a konzervativci. Jak to všechno dopadne, se teprve uvidí. Nejspíš až někdy na konci letošního června.

A co vy, mají podle vás tohle právo homosexuálové mít, nebo je to blbost? Hlasujte v naší ANKETĚ!

 

Chcete zveřejnit svůj text? Pošlete nám jej na redakce@nekompromisne.cz, nebo nás kontaktujte na našem Facebooku.

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont