Zeman chce věnovat 30% platu na splácení státního dluhu

Čerstvě zvolený prezident Miloš Zeman o víkendu zavítal na debatu s obyvateli Nového Veselí, ze kterého se postupně stává spíše „Nový Hrádeček“. Jedním z témat, které Zeman před svými krajany nakousl, byl jeho nápad založit speciální prezidentský fond, prostřednictvím kterého chce spasit Česko.

Dodrží Miloš Zeman slib a bude pravidelně splácet státní dluh ze svého?

Ani náhodou, má teď jenom silácké řeči. Spoléhá, že se na to za půl roku zapomene. Navíc mu ty počty nějak nevychází.
Je to od něj velice promyšlený krok, jak si naklonit lidi na svou stranu, ale mě si tím nezíská.
Slib dodrží, ale k čemu to bude? Stejně tím ničemu nepomůže.
Je to náhodou dobrý nápad, doufám, že tím inspiruje hodně dalších politiků. Minimální vklad 160 tisíc by ale mohl přispěvatele odradit.
Kdybych na to měl, přispěju hned taky.
Vůbec mě to nezajímá.
Děkujeme za Váš hlas.

Od založení prezidentského fondu si totiž Zeman neslibuje zrovna málo. Chce do něj každý měsíc odvádět celých 30% svého platu prezidenta a myslí si, že se mu podaří inspirovat taky ostatní. Nechal se slyšet, že základní vklad bude 160 tisíc korun.
Neodpustil si taky poznámku, že ministr financí nebude mít absolutně žádnou legální možnost, jak vzniku tohoto podle Zemana asi všespásného fondu zabránit.
Nic proti tomu, aby budoucí prezident myslel na to, jak snížit státní dluh. Není to ale z jeho strany spíš populismus a nechce si před svými poddanými udělat jenom dobré oko? Přesvědčit je, že on je přeci férový hráč, i když není?

Zemanovi ty počty ale nějak nevychází

Pokud se nad tím totiž zamyslíme, zaprvé je výše dluhu momentálně přibližně 1,67 bilionu korun a český prezident dostává plat ve výši 200 tisíc. A nemusíme mít doktorát z matematiky, abychom věděli, že 30% z této částky rozhodně nepokryje 160 tisíc, o kterých Zeman mluví. Buď tedy Miloš Zeman neumí počítat, nebo prostě lže.
My si myslíme, že je to jen jeden z jeho trapných pokusů, jak si přiklonit občany na svoji stranu tím, že předstírá solidaritu s ekonomicky slabšími.
Co si myslíte vy? Hlasujte v anketě, sledujte nás na Facebooku a komentujte.
Zdroj:

idnes.cz

Máte rádi / nemáte rádi tohoto člověka?

hasek

Michal Hašek

Děkujeme za Váš hlas.

Michal Hašek (1976) je český politik, člen ČSSD a mezi lety 2008-2016 vykonával funkci hejtmana…

počasí dnes předpověď na 2 h. dopředu

cont